Kasım ayında Türkiye’de satışa sunulacak olan Dacia Jogger hangi motorla gelecek? Hibrit ne zaman?

Yeni Dacia Jogger 2022 Hibrit.
Yeni Dacia Jogger 2022 Hibrit.

Kasım ayında Türkiye’de satışa sunulacak olan Dacia Jogger hangi motorla gelecek? Hibrit ne zaman? Yeni Dacia Jogger 2022 Hibrit.

INSTAGRAM HESABIM

Yeni modellerden olan Jogger, gelecek yıl Dacia’nın ilk hibrit modeli olacak. Genişleyen ECO-SMART çözüm yelpazesi ilk kez 140 bg hibrit motoru da içeriyor. Dacia, Renault Grubu’nda kendini kanıtlamış olan bu hibrit teknolojisinden faydalanıyor olacak. Siparişlerin, 2023 yılı ilk çeyrekte başlaması ve ilk teslimatların 2023 yılının ilkbaharında yapılması planlanıyor.

Yeni Dacia Jogger modelinin hibrit seçeneğinin Türkiye’de Nisan ayından itibaren satışa sunulması planlanıyor.

Peki bu versiyon gelene kadar Dacia Jogger Kasım ayından itibaren Türkiye’de hangi seçenekle satışa sunulacak?

Dacia Jogger, tamamen yeni 1.0 litre TCe 110 benzinli ve ECO-G 100 benzinli/LPG çift yakıtlı motor seçenekleriyle her ailenin ihtiyacına uygun bir motor sunuyor. Motorlar Start&Stop ile donatılıyor ve Euro 6D Full ile uyumlu. Dacia Jogger, altı ileri manuel şanzımanla sunulan yeni TCe 110 benzinli motorla donatılıyor. TCe 110, 1,0 litre, 3 silindirli, direkt enjeksiyonlu bir turbo motor ve 110 beygir gücü üretiyor, 2900 d/d’de 200 Nm tork sunuyor.

ECO-G 100 motor 7,6 lt/100km WLTP karma yakıt tüketim değeriyle son derece tutumlu bir yapı ortaya koyuyor. LPG kullanımında Dacia Jogger’ın ortalama CO2 emisyonu, eşdeğer bir benzinli motora göre %10 daha az. Ayrıca, 40 litre LPG ve 50 litre benzin olmak üzere iki adet depoyla maksimum 1.000 km menzil sunuyor. Dacia, kullanım kolaylığı, daha fazla sürüş keyfi, daha düşük CO2 emisyonu ve daha uzun menzil için LPG’nin gücünden yararlanıyor.

Yeni Dacia Jogger markanın en pahalı modeli olacak gibi görünüyor. Başlangıç fiyatının 550 bin TL gibi olmasını bekliyorum. Bu seçenek 5 koltuklu versiyon olacaktır. 7 koltuklu versiyonun fiyatınınsa 600 bin TL’den başlayacağını tahmin ediyorum.

Yeni SUV Renault Austral modelinin Türkiye’ye geliş tarihi ertelendi! Konuşulan yeni tarih hangisi oldu?

Araba Habercisi Kasım 2022 Sayısını Nerelerden Okurum? Tüm sayıları nerelerden okurum?

Araba Habercisi Dergisi’nin Kasım 2022 sayısı çıktı. 1992 yılından beri otomotiv gazetecisi olan Murat Tosun’un yönetiminde hazırlanan dergi nerelerden okunabiliyor?

Araba Habercisi Dergisi 45. sayısıyla karşınızda. Araba Dergileri arasında 45. sayısına ulaşan Araba Habercisi Dergisi’ni nerelerde okuyabilirsiniz.

Araba Habercisi Dergisi’ni Türk Telekom üzerinden okumak isteyenlerse Türk Telekom e dergi uygulamasını indirerek okuyabilir. Türk Telekom e dergi uygulaması hem App Store hem de Google Play üzerinden indirilebiliyor.

Google Play ya da App Store’dan Turkcell Dergilik uygulamasını indirerek okuyabilirsiniz. Ben uygulama indirmek istemiyorum diyorsanız Turkcell Dergilik web sitesi üzerinden de okuyabilirsiniz.

Dergimiz ayrıca dünyanın en büyük dijital dergi platformu Magzter üzerinden de yayınlanıyor. Uluslararası dergi platformu Magzter’e web sitesi ya da Google Play ve App Store’dan Magzter uygulamasını indirerek ulaşabilirsiniz.

Yeni Dacia Jogger 2022 Hibrit.

Yeni Dacia Jogger 2022 Hibrit.

Yeni Dacia Jogger 2022 Hibrit.