Renault Megane Sedan üretimi Karsan’a devrediliyor! Oyak Renault fabrikası yeni araçlara yer açıyor!

Oyak Renault Karsan Renault Megane Sedan
Oyak Renault Karsan Renault Megane Sedan

Renault Megane Sedan üretimi Karsan’a devrediliyor! Oyak Renault fabrikası yeni araçlara yer açıyor! Oyak Renault Karsan Renault Megane Sedan.

INSTAGRAM HESABIM

Hepimizin bildiği gibi Oyak Renault, Karsan ile iş birliği anlaşması imzaladı. Renault Grubu’nun endüstriyel ayak izini optimize etme stratejisi kapsamında Oyak Renault, Türkiye’nin çok markalı araç üreticisi konumunda yer alan Karsan ile 2022’nin sonundan itibaren
geçerli olmak üzere mevcut Megane Sedan üretimi için 5 yıllık bir anlaşma imzaladı. Bu proje ile mevcut Megane Sedan üretiminin Karsan’a devredilerek Oyak Renault fabrikasının kapasitesinde yeni nesil araçlara yer açılması ve üç vardiya şeklinde yoğun çalışma düzeninin sürdürülmesi amaçlanıyor.

Aracın üretimi ve montajından Karsan sorumlu olurken, Oyak Renault kaporta parçalarının üretim faaliyetine devam edecek. Aynı zamanda Oyak Renault, üretimi tamamlanmış araçların kalitesinden ve parça tedarikçileri ile ilişkilerden sorumlu olmaya devam edecek. İş birliği kapsamında, Megane Sedan’ın üretiminin 5 yıl boyunca Karsan tarafından gerçekleştirilmesi öngörülürken; aracın mevcut satış ağı ise bugüne kadar olduğu şekliyle devam ettirilecek. Projeyle, yıllık 55.000 adetlik üretim hacmi oluşturulması bekleniyor.

Bu gelişme çok yakında hayata geçiyor. OYAK Renault Fabrikası’nda gelecek yılın üçüncü yarısında Mitsubishi Colt modeli üretilmeye başlayacak. Aynı dönemde Renault Clio modeli de makyajlanacak. Ancak fabrikaya yeni gelecek modellerle ilgili hala bir bilgi bulunmuyor. Endüstriyel ayak izini optimize etme stratejisi açıklaması fabrikaya yeni nesil bir elektrikli aracın geleceğinin ipucu olabilir.

ÖTV indirimi yolda! Ben demiyorum gazeteler bunu iki gündür manşetlerine taşıyarak duyuruyor!

Araba Habercisi Kasım 2022 Sayısını Nerelerden Okurum? Tüm sayıları nerelerden okurum?

Araba Habercisi Dergisi’nin Kasım 2022 sayısı çıktı. 1992 yılından beri otomotiv gazetecisi olan Murat Tosun’un yönetiminde hazırlanan dergi nerelerden okunabiliyor?

Araba Habercisi Dergisi 45. sayısıyla karşınızda. Araba Dergileri arasında 45. sayısına ulaşan Araba Habercisi Dergisi’ni nerelerde okuyabilirsiniz.

Araba Habercisi Dergisi’ni Türk Telekom üzerinden okumak isteyenlerse Türk Telekom e dergi uygulamasını indirerek okuyabilir. Türk Telekom e dergi uygulaması hem App Store hem de Google Play üzerinden indirilebiliyor.

Google Play ya da App Store’dan Turkcell Dergilik uygulamasını indirerek okuyabilirsiniz. Ben uygulama indirmek istemiyorum diyorsanız Turkcell Dergilik web sitesi üzerinden de okuyabilirsiniz.

Dergimiz ayrıca dünyanın en büyük dijital dergi platformu Magzter üzerinden de yayınlanıyor. Uluslararası dergi platformu Magzter’e web sitesi ya da Google Play ve App Store’dan Magzter uygulamasını indirerek ulaşabilirsiniz.

Oyak Renault Karsan Renault Megane Sedan.

Oyak Renault Karsan Renault Megane Sedan
Oyak Renault Karsan Renault Megane Sedan

Oyak Renault Karsan Renault Megane Sedan