CHERY ARRIZZO 8 ne zaman satılacak? Hem 100 km menzilli PHEV hem de 1.5 turbo benzinli motorla satılacak!

Chery Arrizo 8 Ne Zaman Geliyor.
Chery Arrizo 8 Ne Zaman Geliyor.

CHERY ARRIZZO 8 GELİYOR! Chery Arrizo 8 hem PHEV hem de 1.5 turbo benzinli motorla satılacak! CHERY ARRIZZO 8 ne zaman satılacak? Hem 100 km menzilli PHEV hem de 1.5 turbo benzinli motorla satılacak! Chery Arrizo 8 Ne Zaman Geliyor.

225 bin TL indirim, 6 yıl 150 bin km garanti, %0 faiz, takas desteği

Öncelikle bu bilgiler bana Chery Türkiye yönetimi tarafından basın bülteni ile gönderilen resmi açıklamadan alınmıştır. Açıklamanın dikkat çeken kısımlarını haberin devamında bulabilirsiniz.

Infinite Super Electric Hybrid DHT teknolojisiyle donatılan 5’inci nesil hibrit sistem için özel olarak optimize edilen motor, başarılı performansıyla öne çıkıyor. Motor, 115 KW (154 HP) maksimum güç ve 220 Nm maksimum tork üretiyor. Gelişmiş hibrit sistem, yüzde 44,5’e varan termal verimliliğe sahipken tamamen elektrikli sürüş hissi sağlıyor ve dört sürüş modu ile elektrikli araçlara benzer bir deneyim sunuyor. Tahrik motoru 150 KW (200 HP) maksimum güç üretip yüzde 98,5 EV mekanik verimliliği ile geniş bir menzil sunarken, yüksek verimlilik ve enerji tasarrufu sağlıyor.

100 km menzille satılacak

Bu teknolojilerle donatılan ARRIZO 8 PHEV, tamamen elektrikli sürüşle 100 kilometrenin üzerinde menzil sunuyor. Araç, 1400 kilometrenin üzerindeki toplam menziliyle de sınıfının en iyi değerlerinden birine imzasını atıyor. Sistemin verimli yapısı, ARRIZO 8 PHEV’in şarj sürecinde de kendini belli ediyor. Aracın bataryası, yüzde 30’dan yüzde 80’e sadece 19 dakikada (25 santigrat derecenin altında) şarj oluyor. Chery ARRIZO 8 PHEV, WLTC normuna göre 100 kilometrede sadece 4,2 litre yakıt tüketim değerine ulaşarak, Çin Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı tarafından açıklanan 60 hibrit model arasında 100 kilometrede 4,6 litrelik karma yakıt tüketimiyle en iyi değeri de elde etmeyi başardı.

CHERY TIGGO 4 TAHMİNİ FİYAT

Şarj bitti derdi yok!

ARRIZO 8 PHEV, sunduğu 1400 kilometrenin üzerindeki menziliyle kullanıcılar için şarj istasyonu arama endişesini ortadan kaldırıyor. Ayrıca, ARRIZO 8 PHEV düşük yakıt tüketimi ve uzun menzili ile sık sık şehir dışı seyahatlerine çıkan kullanıcılar için daha düşük seyahat maliyetleri ve daha yüksek seyahat verimliliği anlamına geliyor. Üçlü lityum batarya paketlerini, akıllı şarj çözümlerini ve diğer teknolojileri içerisinde barındıran bu yeni teknolojiyle Chery, kullanıcılara yüksek verimlilik, akıcı sürüş, güvenlik ve enerji tasarrufu eşliğinde kaliteli bir sürüş deneyimi sağlıyor. 1,5 T motor ve iki adet elektromotor olmak üzere üç motordan oluşan şarj edilebilir hibrit sistem, 9 çalışma modu ve 11 vites kombinasyonuna sahip. Chery Arrizo 8 PHEV seçeneğin yanında 1.5 turbo benzinli motoruyla da Türkiye’de satışa sunulacak. Chery Arrizo 8 yılın son çeyreğinde (Eylül) Türkiye yollarına çıkmaya başlayacak.

Chery Arrizo 8 Ne Zaman Geliyor.

Chery Arrizo 8 Ne Zaman Geliyor

Chery Arrizo 8 Ne Zaman Geliyor.