Toyota Türkiye’de 7 Milyar TL yatırımla Şarj Edilebilir Hibrit Araba ve Batarya Üretimine başladı!

Toyota Türkiye Fabrika Yatırımı 2022.
Toyota Türkiye Fabrika Yatırımı 2022.

Toyota Türkiye’de 7 Milyar TL yatırımla Şarj Edilebilir Hibrit Araba ve Batarya Üretimine başlıyor! Toyota Türkiye Fabrika Yatırımı 2022.

INSTAGRAM HESABIM

Bugün yayınlanan Resmi Gazete ile birlikte bu konunun detayları da belli oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzalı olarak Sakarya ilinde yapılacak olan hibrit ve şarj edilebilir hibrit otomobil ile batarya üretim tesisi yatırımına proje bazlı devlet yardımı verilmesine ilişkin karar yürürlüğe kondu.

Bu kararın amacı; Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye Anonim Şirketi tarafından Sakarya ilinde yapılacak olan hibrit ve şarj edilebilir hibrit otomobil ile batarya üretim tesisi yatırımı olarak açıklandı.

Bu projede toplam 7 milyar TL’ye yakın (6.952.000.000 TL) yatırımla, yılda 162 bin adet hibrit ve şarj edilebilir hibrit üretimi yapılacak.

Toyota Türkiye tarafından bir yılda üretilecek batarya adetiyse 44 bin adet.

Bu yeniliklerle birlikte fabrikada ilave 57 kişilik istihdam yapılacak.

Bu otomobilin Yeni Toyota CHR olması bekleniyor.

Ayrıca yenilenen Toyota Corolla Sedan modeli tarafında da bir sürpriz olmasını bekliyorum.

Bu karar kapsamında desteklenen yatırım projesi aşağıda belirtilen desteklerden yararlanıyor.

Gümrük Vergisi Muafiyeti

KDV istisnası

KDV iadesi

Vergi indirimi

Söylemiştim! Elektrikli Otomobillerde yeni bir sayfa açıldı! Elektrikli Citroen C4 786.000 TL’ye satışta!

Araba Habercisi Ekim 2022 Sayısını Nerelerden Okurum? Tüm sayıları nerelerden okurum?

Araba Habercisi Dergisi’nin Ekim 2022 sayısı çıktı. 1992 yılından beri otomotiv gazetecisi olan Murat Tosun’un yönetiminde hazırlanan dergi nerelerden okunabiliyor?

Araba Habercisi Dergisi 44. sayısıyla karşınızda. Araba Dergileri arasında 44. sayısına ulaşan Araba Habercisi Dergisi’ni nerelerde okuyabilirsiniz.

Araba Habercisi Dergisi’ni Türk Telekom üzerinden okumak isteyenlerse Türk Telekom e dergi uygulamasını indirerek okuyabilir. Türk Telekom e dergi uygulaması hem App Store hem de Google Play üzerinden indirilebiliyor.

Google Play ya da App Store’dan Turkcell Dergilik uygulamasını indirerek okuyabilirsiniz. Ben uygulama indirmek istemiyorum diyorsanız Turkcell Dergilik web sitesi üzerinden de okuyabilirsiniz.

Dergimiz ayrıca dünyanın en büyük dijital dergi platformu Magzter üzerinden de yayınlanıyor. Uluslararası dergi platformu Magzter’e web sitesi ya da Google Play ve App Store’dan Magzter uygulamasını indirerek ulaşabilirsiniz.

Toyota Türkiye Fabrika Yatırımı 2022.

Toyota Türkiye Fabrika Yatırımı 2022.

Toyota Türkiye Fabrika Yatırımı 2022.