TOGG sedan modelin örtüsü bu gece CES 2022 Fuarı’nda kaldırılıyor! İşte onun hakkında bildiklerim!

TOGG sedan CES 2022
TOGG sedan CES 2022

TOGG kompakt sedan modelin örtüsü bu gece CES 2022 Fuarı’nda kaldırılıyor! İşte onun hakkında bildiklerim! TOGG sedan CES 2022.

Instagram Hesabım

Yerli Otomobil markamız Togg kompakt SUV modelin ardından kompakt sedan modelle de karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Togg kompakt sedan model CES 2022 Fuarı’nda Türkiye saati ile 22.30’da bugün kendini gösterecek (5 Ocak 2021).

Bu modelle ilgili bildiklerim neler konusuna gelirsek: SUV sevmeyen ama sedan aşığı olanları tasarımıyla büyüleyecek. Sosyal medyada dolaşan patent fotoğraflarına ve bundan önce bizlerle paylaşılan görsellere bakında bunu net olarak söyleyebiliyorum.

Yaşam alanı konusunda kardeş SUV versiyonuyla aynı tasarıma sahip olacak. Menzil ve performans konusunda aynı bilgilere sahip olacağını düşünüyorum.

Bu modelle ilgili olarak kesin olarak bildiğim şey üretiminin 2023 sonu ya da en geç 2024 yılında başlayacağı yönünde.

Fiyat tahmini kompakt SUV ile aynı doğrultuda olacaktır. Yani piyasadaki elektrikli sedan modeller yerine bildik benzinli ya da dizel motor kullanan kompakt sedan modellerle rekabet edecektir. Bugün satışa sunulsa kompakt sedan modellerin ortalama başlangıç fiyatına göre 550 – 600 bin TL başlangıç bandında olacaktır.

Bakalım saat 22.30 olduğunda başka hangi bilgiler karşıma çıkacak.

Kia Türkiye’den yeni yıla yeni kampanya geldi! İşte Kia tarafından açıklanan Ocak 2022 kampanyası!

TOGG Kompakt SUV teknik özellikleri nasıl?

AWD çekiş sistemi ile 0 -100 km/saat hızlanmasını sadece 4.8 saniyede tamamlayarak hayalini kurduğunuz performansı her gün yaşayacaksınız. RWD çekiş sistemine sahip otomobiller ise 100 km/saat hıza 7.6 saniyede ulaşarak beklentilerinizin ötesinde performans sunacak. Arkadan çekişli (RWD) versiyonlar 200 beygir gücü; tüm tekerleklerden çekiş (AWD) sunan versiyonlar ise 400 beygir gücü sunarak her yola özgüven ile çıkmanızı sağlayacak.

TOGG Yerli Otomobil kasa tipleri nasıl?

C Segment Kompakt SUV

C Segment Kompakt Sedan

C Segment Kompakt HB

C Segment Kompakt MPV

C Segment Kompakt Hafif Ticari Araç

B Segment Küçük SUV

Elektrikli Dacia Spring Türkiye’de kaç paraya satılacak? 2021 Spring Türkiye’de ne zaman satılacak?

Araba Habercisi Aralık 2021 Sayısını Nerelerden Okurum?

Araba Habercisi Dergisi’nin Ocak 2022 sayısı çıktı. 1992 yılından beri otomotiv gazetecisi olan Murat Tosun’un yönetiminde hazırlanan dergi nerelerden okunabiliyor?

Araba Habercisi Dergisi 36. sayısıyla karşınızda. Araba Dergileri arasında 36. sayısına ulaşan Araba Habercisi Dergisi’ni nerelerde okuyabilirsiniz.

Google Play ya da App Store’dan Turkcell Dergilik uygulamasını indirerek okuyabilirsiniz. Ben uygulama indirmek istemiyorum diyorsanız Turkcell Dergilik web sitesi üzerinden de okuyabilirsiniz.

Araba Habercisi Dergisi’ni Türk Telekom üzerinden okumak isteyenlerse Türk Telekom e dergi uygulamasını indirerek okuyabilir. Türk Telekom e dergi uygulaması hem App Store hem de Google Play üzerinden indirilebiliyor.

Araba Habercisi Dergisi Ocak 2022 sayısı ayrıca diğer tüm sayılarıyla birlikte Dijital basın dergilikte.

TOGG sedan CES 2022.

TOGG sedan CES 2022

TOGG sedan CES 2022