Oyak Renault’nun üreteceği yeni model Mitsubishi Colt olacak! Elektrikli bir model üretime eklenir mi?

Oyak Renault Mitsubishi Colt Karsan.
Oyak Renault Mitsubishi Colt Karsan.

Megane Sedan üretimini Karsan’a veren Oyak Renault’nun üreteceği yeni model Mitsubishi Colt olacak! Oyak Renault Mitsubishi Colt Karsan.

Instagram Hesabım

Renault Group, Yeni Nesil Mitsubishi COLT’un Bursa’da Üretileceğini daha önce duyurmuştu. Oyak Renault Fabrikası’nda üretilen Renault Megane Sedan bu yılın sonundan itibaren artık o fabrikada üretilmeyecek. Renault Megane Sedan üretimini Karsan devralacak.

Durum böyle olunca ortaya çıkacak olan üretim boşluğunun büyük bölümü Mitsubishi Colt ile doldurulacak. Oyak Renault Fabrikası’nda ayrıca elektrikli bir modelin de üretilmesi gündemde. Yani üretimin sadece bu modelle sınırlı kalmaması bekleniyor. Fabrika güncel haliyle Renault Clio ve Mitsubishi Colt üretiyor olacak.

Oyak Renault fabrikası yıllık 378.000 otomobil üretme kapasitesine sahip. 2021 yılında bu fabrikada 248 bin adet otomobil üretildi. Yeni modellerle tam kapasiteye geçilmesi mümkün görünüyor.

Renault Group Türkiye CEO’su ve Oyak-Renault Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Doğu: “Yatırımlarımıza Türkiye’ye duyduğumuz sarsılmaz güven doğrultusunda ara vermeden devam edeceğiz. Yeni duyurumuz, bu kararlılığımızın somut bir göstergesidir” diyor.

Yeni nesil COLT, tıpkı Clio modelinde olduğu gibi Renault-Nissan-Mitsubishi İttifakı’nın modüler CMF-B platformunda üretilecek.

Yeni araç 2023 yılının 4. çeyreğinde Avrupa’da satışa sunulacak.

Bu aracın satış fiyatını tahmin etmek hiç zor değil. Çünkü Renault Clio ile birebir aynı olacağı için Yerli Üretim Clio’nun fiyatlarına satılacak.

Renault Megane Sedan’ı bu yılın sonundan itibaren Oyak Renault yerine Karsan üretmeye başlıyor!

Araba Habercisi Yaz Sayısını Nerelerden Okurum? Tüm sayıları nerelerden okurum?

Araba Habercisi Dergisi’nin Yaz 2022 sayısı çıktı. 1992 yılından beri otomotiv gazetecisi olan Murat Tosun’un yönetiminde hazırlanan dergi nerelerden okunabiliyor?

Araba Habercisi Dergisi 42. sayısıyla karşınızda. Araba Dergileri arasında 42. sayısına ulaşan Araba Habercisi Dergisi’ni nerelerde okuyabilirsiniz.

Google Play ya da App Store’dan Turkcell Dergilik uygulamasını indirerek okuyabilirsiniz. Ben uygulama indirmek istemiyorum diyorsanız Turkcell Dergilik web sitesi üzerinden de okuyabilirsiniz.

Araba Habercisi Dergisi’ni Türk Telekom üzerinden okumak isteyenlerse Türk Telekom e dergi uygulamasını indirerek okuyabilir. Türk Telekom e dergi uygulaması hem App Store hem de Google Play üzerinden indirilebiliyor.

Dergimiz ayrıca dünyanın en büyük dijital dergi platformu Magzter üzerinden de yayınlanıyor. Uluslararası dergi platformu Magzter’e web sitesi ya da Google Play ve App Store’dan Magzter uygulamasını indirerek ulaşabilirsiniz.

Yeni MG ZS EV Son Çeyrekte Türkiye’de satışa sunuluyor! İddialı elektrikli SUV’un enerjisi yükseldi!

Araba Habercisi Dergisi Yaz 2022 Sayısı’nda neler var? Oyak Renault Mitsubishi Colt Karsan.

Siz isterseniz yine de önce boyaya bakın!

Yeni Suzuki S-CROSS Türkiye Yollarına Çıktı!

Yeni MG ZS EV Son Çeyrekte Türkiye’de satışa sunuluyor.

Hoşça kal Kadjar Merhaba Austral.

Audi A6 Avant e-tron concept gösterildi!

Ateş gibi araba: Mazda 3.

Yeni Dacia Duster hiç olmadığı kadar güçlü.

Renault MORPHOZ gerçek oldu.

Elektrikli araçların menzilinde devrim: Mercedes Vision EQXX.

Oyak Renault Mitsubishi Colt Karsan.

Oyak Renault Mitsubishi Colt Karsan.

Oyak Renault Mitsubishi Colt Karsan.