Otoyollarda hız sınırı bugün değişti! Hangi otoyolda hız sınırı değişti? 140 km/s hangi yollarda geçerli?

Otoyol hız sınırı yükseltildi.
Otoyol hız sınırı yükseltildi.

Otoyollarda hız sınırı bugün değişti! İşte yükseltilen yeni hız sınırlarının uygulanacağı otoyolların listesi! Otoyollarda hız sınırı 1 Temmuz’da değişti! Hangi otoyolda hız sınırı değişti? 140 km/s hangi yollarda geçerli? Otoyol hız sınırı yükseltildi.

Instagram Hesabım

Bugün itibariyle yani 1 Temmuz 2022 tarihinden itibaren otoyollarda hız sınırı yükseltildi. Yeni hız sınırlarında yüzde 10 limit aşımının uygulanmaya devam edip etmeyeceğiyle ilgili net bir açıklama bulamadım. Ancak +yüzde 10 uygulamasının devam edeceği tahmin ediliyor.

Yeni hız sınırları listesine göre eski otoyollarda; Yani Edirne-İstanbul (Avrupa otoyolu), Çeşme-İzmir-Aydın (Çeşme-İzmir kesimi ile İzmir-Aydın otoyolları), İstanbul-Ankara (Anadolu Otoyolu), Niğde-Mersin-Şanlıurfa (Niğde-Tarsus kesimi, Tarsus-Şanlıurfa kesimi otoyolları) otoyollarında 120 km/s olan hız sınırı 130 km/s’ye yükseltildi. Artı yüzde 10 uygulaması devam etmesi halinde 143 km/s’ye kadar hıza izin verilebilecek. Bundan tam emin değilim, bakıyorum.

Yeni hız sınırları listesine göre yeni otoyollarda; Yani Kuzey Marmara otoyolu, Malkara-Çanakkale otoyolu, Gebze-İzmir otoyolu, Menemen-Çandarlı otoyolu, Ankara-Niğde otoyolunda 120 km/s olan hız sınırı 140 km/s’ye yükseltildi. Artı yüzde 10 uygulaması devam etmesi halinde 154 km/s’ye kadar hıza izin verilebilecek. Dediğim gibi bununla ilgili bir açıklama bulamadım.

Söylenti! Bu gece saat 00.00’da hem benzin hem de otogaz litre fiyatında indirim gelecek iddiaları var!

Araba Habercisi Haziran 2022 Sayısını Nerelerden Okurum? Tüm sayıları nerelerden okurum?

Araba Habercisi Dergisi’nin Haziran 2022 sayısı çıktı. 1992 yılından beri otomotiv gazetecisi olan Murat Tosun’un yönetiminde hazırlanan dergi nerelerden okunabiliyor?

Araba Habercisi Dergisi 41. sayısıyla karşınızda. Araba Dergileri arasında 41. sayısına ulaşan Araba Habercisi Dergisi’ni nerelerde okuyabilirsiniz.

Google Play ya da App Store’dan Turkcell Dergilik uygulamasını indirerek okuyabilirsiniz. Ben uygulama indirmek istemiyorum diyorsanız Turkcell Dergilik web sitesi üzerinden de okuyabilirsiniz.

Araba Habercisi Dergisi’ni Türk Telekom üzerinden okumak isteyenlerse Türk Telekom e dergi uygulamasını indirerek okuyabilir. Türk Telekom e dergi uygulaması hem App Store hem de Google Play üzerinden indirilebiliyor.

Dergimiz ayrıca dünyanın en büyük dijital dergi platformu Magzter üzerinden de yayınlanıyor. Uluslararası dergi platformu Magzter’e web sitesi ya da Google Play ve App Store’dan Magzter uygulamasını indirerek ulaşabilirsiniz.

Togg Gemlik Tesisi deneme üretimine hazırlanıyor! Temmuz ayında Yerli Otomobil üretimi resmen başlıyor!

Araba Habercisi Dergisi Haziran 2022 Sayısı’nda neler var? Araba Dergileri Haziran 2022. Otoyol hız sınırı yükseltildi

Cem Bölükbaşı hakkında fikrim.

Elektrikli E Serisi Mercedes EQE satışa sunuldu.

Makyajlanan Ford Focus gün sayıyor.

Hyundai Staria çok iddialı geldi.

Mercedes EQS modelinin özellikleri neler?

İyi bir otomobil arıyorsanız doğru yerdesiniz: Fiat Egea HB.

Honda Accord Volkswagen Passat’ın tahtını alır mı?

Heybetli, güçlü ve hibrit Sorento’yu test ettim.

Yeni Opel Grandland satışa sunuldu!

Elektrikli Subaru SUV Solterra geliyor!

Yeni Kia Sportage kompakt SUV’da çıtayı yükseltti.

Otoyol hız sınırı yükseltildi.

Otoyol hız sınırı yükseltildi

Otoyol hız sınırı yükseltildi