2023 yılının başında satışa sunulacak olan Peugeot 408 modelinin özellikleri neler? İşte 2023 Peugeot 408!

2023 Peugeot 408 ne zaman geliyor?
2023 Peugeot 408 ne zaman geliyor?

2023 yılının başında satışa sunulacak olan Peugeot 408 modelinin özellikleri neler? İşte 2023 Peugeot 408! 2023 Peugeot 408 ne zaman geliyor?

Instagram Hesabım

PEUGEOT, yeni 408 modeliyle de dinamik silueti ve başarılı tasarımıyla kalıpları kırıyor. Yeni 408’in tasarımında ilk göze çarpan markanın özgün kedi duruşu marka aidiyetine gönderme yapıyor. Keskin tasarım çizgileriyle birlikte ön tasarım, yeni aslan başlı PEUGEOT logosuna ev sahipliği yapıyor. Arka tamponun ters kesimi göz alıcı profile güçlü bir görünüm kazandırıyor. Yeni PEUGEOT 408, 20 inçlik jantlar ve 720 mm çapında tekerleklerle yere sağlam basıyor, güven veriyor. Önde, aslan dişi tasarımı ışık imzası, arkada üç pençeli LED stop lambaları gibi detaylar 408’i PEUGEOT ailesine başarılı bir şekilde entegre ediyor.

Yeni PEUGEOT 408, 4690 mm uzunluk ve 2787 mm dingil mesafesiyle birlikte 188 mm arka koltuk diz mesafesi sunuyor. 536 litre ile oldukça geniş bagaj hacmi arka koltuklar katlandığında 1.611 litreye kadar çıkabiliyor. Yeni PEUGEOT 408, 1480 mm yüksekliği ile tasarım bütünlüğünü korurken, aerodinamik verimliliği de artıyor.

Fiat Egea Cross modeli en ucuz kaç paraya satılıyor? Hibrit otomatik ne kadara satılıyor?

Yeni PEUGEOT 408’de sunulan 6 kamera ve 9 radar ile desteklenen sürüş destek sistemleri, daha huzurlu ve güvenli sürüşler sağlıyor. Bu sistemler arasında; Dur&Kalk fonksiyonlu Adaptif Hız Sabitleme sistemi, öndeki hayvanları, yayaları veya bisikletlileri uzun farda görünmeden önce algılayan ve sürücüyü uyaran ‘Night Vision’ Gece Görüş Sistemi, Uzun Menzilli Kör Nokta Uyarı Sistemi (75 metre) ve geri manevra anında olası bir tehlikeye karşı uyaran Geri Manevra Trafik Uyarı Sistemi bulunuyor.

PEUGEOT 408’i harekete geçirme görevini 180 ve 225 HP olmak üzere iki adet şarj edilebilir Hibrit (PHEV) ve 1.2 litrelik PureTech 130 HP benzinli motor üstleniyor. Üç motor seçeneği de 8 ileri vitesli EAT8 otomatik şanzımanla eşleştiriliyor. Gelecek dönemde de tamamen elektrikli bir versiyon motor gamına eklenecek. Yeni PEUGEOT 408 tasarımcıları için verimlilik en önemli konulardan biri oldu. Aerodinamik, hafif yapı ve düşük emisyonlu motorlardan oluşan paket, hem hibrit hem de 130 HP benzinli versiyon için oldukça düşük tüketim anlamına geliyor.

Yakıt Cimrisi Toyota Corolla Sedan Hibrit kaç paraya satılıyor? Bu araba şehir içinde 90 kuruş yakabiliyor!

Yeni PEUGEOT 408 hakkında açıklamalarda bulunan PEUGEOT CEO’su Linda Jackson, “PEUGEOT olarak hayatın estetik tasarımlarla daha güzel olduğuna inanıyoruz. Eşsiz görünümü, yenilikçi tasarım dili ve benzersiz zarafeti ile yeni 408, PEUGEOT markasının felsefesinin ve yaratıcılığının mükemmel bir ifadesi” şeklinde konuşan Linda Jackson ekledi, “Her açıdan göz alıcı olan yeni PEUGEOT 408, sürüş keyfi ararken gelenekselden kurtulmak isteyen otomobil tutkunları için tasarlandı. PEUGEOT’nun yüksek verimlilik seviyesi ile üst düzey dijital deneyim sunan gelişmiş teknolojik standartları ve ayrıca sezgisel sürüş keyfini bünyesinde barındırıyor” dedi.

Yeni PEUGEOT 408, 2023 başında pazara sunulacak. Küresel hedeflere sahip model, önce Avrupa pazarı için Fransa’nın Mulhouse kentinde, kısa bir süre sonra da Çin pazarı için Çin’deki Chengdu fabrikasında üretilecek.

İşte Yeni Volkswagen Passat bu olacak! Volkswagen’in yeni sedan modelinin özellikleri neler?

Araba Habercisi Haziran 2022 Sayısını Nerelerden Okurum? Tüm sayıları nerelerden okurum?

2023 Peugeot 408 ne zaman geliyor?

Araba Habercisi Dergisi’nin Haziran 2022 sayısı çıktı. 1992 yılından beri otomotiv gazetecisi olan Murat Tosun’un yönetiminde hazırlanan dergi nerelerden okunabiliyor?

Araba Habercisi Dergisi 41. sayısıyla karşınızda. Araba Dergileri arasında 41. sayısına ulaşan Araba Habercisi Dergisi’ni nerelerde okuyabilirsiniz.

Google Play ya da App Store’dan Turkcell Dergilik uygulamasını indirerek okuyabilirsiniz. Ben uygulama indirmek istemiyorum diyorsanız Turkcell Dergilik web sitesi üzerinden de okuyabilirsiniz.

Araba Habercisi Dergisi’ni Türk Telekom üzerinden okumak isteyenlerse Türk Telekom e dergi uygulamasını indirerek okuyabilir. Türk Telekom e dergi uygulaması hem App Store hem de Google Play üzerinden indirilebiliyor.

Dergimiz ayrıca dünyanın en büyük dijital dergi platformu Magzter üzerinden de yayınlanıyor. Uluslararası dergi platformu Magzter’e web sitesi ya da Google Play ve App Store’dan Magzter uygulamasını indirerek ulaşabilirsiniz.

2023 Peugeot 408 ne zaman geliyor?

2023 Peugeot 408 ne zaman geliyor

2023 Peugeot 408 ne zaman geliyor?