Rolls-Royce ilk tam elektrikli otomobili Spectre’yi tanıttı! Markanın kurucu babasının kehaneti gerçek oldu!

Elektrikli Otomobil Rolls Royce Spectre.
Elektrikli Otomobil Rolls Royce Spectre.

Rolls-Royce ilk tam elektrikli motorlu otomobili Spectre’yi tanıttı! Gelecek yıl satılacak! Elektrikli Otomobil Rolls Royce Spectre.

INSTAGRAM HESABIM

1900 yılında Rolls-Royce’un kurucu ortağı Charles Rolls, otomobiller için elektrikli bir gelecek öngörüyordu. Bu öngörüsü biraz geç olsa da yerine gelmiş oldu ve markanın ilk elektrikli otomobili Spectre tanıtıldı. 120 yıldan uzun bir süre sonra bugün, Rolls-Royce Motor Cars’ın kurucu babasının kehaneti de böylelikle gerçekleşmiş oldu.

Araca önden bakıldığında, Spectre’nin bölünmüş far tasarımı, bir Rolls-Royce’a şimdiye kadar verilen en geniş ızgara ile kesiştiği görülüyor. Spectre için ana tasarım eskizleri üretilirken, modern yat konseptlerine gönderme yapacak detaylara yer verilmiş.

Aracın tasarımı ve yaşam alanı detaylarındaki etkileyicilik markadan tam beklendiği gibi teknik özelliklerde de kendini gösteriyor.

Rolls-Royce Spectre modeli 576 HP güç ve 900 Nm tork verisi sunuyor. 520 kilometre menzil sunacak olan araç 0’dan 100 kilometre hıza sadece 4.5 saniyede çıkıyor. Sadece 4.5 saniye derken aracın ağırlığının 2975 kg olduğunu eklemem gerekiyor.

5453 mm uzunluğunda, 2080 mm genişliğinde, 1559 mm yüksekliğinde olan aracın dingil mesafesiyse 3210 mm.

Rolls Royce yönetimi tarafından açıklanan bilgilere göre Spectre, 2023’ün dördüncü çeyreğinde satışa sunulacak.

Mazda tamamen yeni olan bir motorun görev yaptığı CX-60 e-Skyactiv D seçeneğini tanıttı!

Araba Habercisi Dergisi’nin Ekim 2022 sayısı çıktı. 1992 yılından beri otomotiv gazetecisi olan Murat Tosun’un yönetiminde hazırlanan dergi nerelerden okunabiliyor? Araba Habercisi Dergisi yayın hayatında önemli adımları teker teker geride bırakıyor.

Araba Habercisi Dergisi 44. sayısıyla karşınızda. Araba Dergileri arasında 44. sayısına ulaşan Araba Habercisi Dergisi’ni nerelerde okuyabilirsiniz.

Araba Habercisi Dergisi’ni Türk Telekom üzerinden okumak isteyenlerse Türk Telekom e dergi uygulamasını indirerek okuyabilir. Türk Telekom e dergi uygulaması hem App Store hem de Google Play üzerinden indirilebiliyor.

Google Play ya da App Store’dan Turkcell Dergilik uygulamasını indirerek okuyabilirsiniz. Ben uygulama indirmek istemiyorum diyorsanız Turkcell Dergilik web sitesi üzerinden de okuyabilirsiniz.

Dergimiz ayrıca dünyanın en büyük dijital dergi platformu Magzter üzerinden de yayınlanıyor. Uluslararası dergi platformu Magzter’e web sitesi ya da Google Play ve App Store’dan Magzter uygulamasını indirerek ulaşabilirsiniz.

Elektrikli Otomobil Rolls Royce Spectre.

Elektrikli Otomobil Rolls Royce Spectre

Elektrikli Otomobil Rolls Royce Spectre.