Depremin ardından otomotiv ve akaryakıt sektörünün bölgeye yardımları sürüyor!

Deprem Yardımları Petrol Ofisi.
Deprem Yardımları Petrol Ofisi.

6 Şubat günü Türkiye’nin 10 kentinde büyük yıkıma yol açan depremin ardından otomotiv ve akaryakıt sektörünün bölgeye yardımları sürüyor. Deprem Yardımları Petrol Ofisi.

Petrol Ofisi’nden Afet Bölgesi’ne 100 Milyon TL’lik Destek. Türkiye’nin enerji altyapı grubu Petrol Ofisi, afet bölgesindeki arama kurtarma ve enkaz kaldırma çalışmalarının kesintisiz sürdürülebilmesi adına 100 milyon TL‘lik kaynak ayırdığını duyurdu. Petrol Ofisi’nden konuya ilişkin yapılan açıklamalarda şu sözlere yer verildi.

“AFAD’a sunmak üzere 100 milyon TL’lik tam 5 milyon litre akaryakıt ikmalini, 10 ilimizdeki istasyonlarımızın otomasyon sistemi üzerinden kademeli olarak bilabedel gerçekleştiriyoruz. Ülkemizi derinden sarsan bu zor günlere katkı sağlamak boynumuzun borcu. Petrol Ofisi Grubu olarak felaketin ilk anından beri tüm kaynaklarımızı seferber ederek tüm kamu kuruluşlarıyla el birliği ile hareket ediyor, bölgedeki bayi ve bölge operasyonumuzun koşulsuz desteği ile kesintisiz akaryakıt ikmali için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu doğrultuda AFAD’a sunduğumuz bu desteğin arama-kurtarma ve enkaz kaldırma çalışmalarına can suyu olmasını ümit ediyoruz.”

Allah hepimizin yardımcısı olsun Çok acı, çok üzücü! Allah’ım ihtiyacı olan herkese yardım et.

Petrol Ofisi Grubu bölgede AFAD’a yönelik duyurduğu 100 milyon TL’lik desteğin yanı sıra, arama kurtarma çalışmalarında hayati önem taşıyan ulusal ve uluslararası uçak yardımlarının kesintisiz devam edebilmesi için de tüm altyapısını seferber etti.

Bugüne kadar 140 yardım uçağına 1.5 milyon litre akaryakıtın tedariki için Mersin Limanı’nda üç ayrı gemisini de devreye alan Petrol Ofisi Grubu Adana ve Gaziantep’te yer alan hava ikmal merkezleriyle bölgedeki yardım uçakları trafiğinin 24 saat sorunsuz ilerlemesi için çalışıyor.

Bu alandaki çalışmalara ilişkin değerlendirmelerde de şu sözlere yer verildi:

“Afet bölgesindeki hava yardımı, karasal arama kurtarma operasyonlarının önüne geçen zorlu iklim koşulları nedeniyle hayati önem taşımaktadır. Bu çerçevede Petrol Ofisi olarak Türkiye genelinde hava, kara ve deniz taşımacılığındaki tüm operasyonlarımızı afet bölgesine hizmet edecek şekilde yapılandırdık. Bu zor günleri geride bırakmak için tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.”

YOUTUBE

Deprem Yardımları Petrol Ofisi.

Deprem Yardımları Doğuş Grubu