Depremin ardından otomotiv ve akaryakıt sektörünün bölgeye yardımları sürüyor!

Deprem Yardımları Doğuş Grubu
Deprem Yardımları Doğuş Grubu

6 Şubat günü Türkiye’nin 10 kentinde büyük yıkıma yol açan depremin ardından otomotiv ve akaryakıt sektörünün bölgeye yardımları sürüyor. Deprem Yardımları Doğuş Grubu.

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve on ilimizi etkileyen depremlerin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Yaşamını yitiren vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı ve yaralılara acil şifalar dileriz. Doğuş Grubu olarak depremin gerçekleştiği ilk saatlerden itibaren tüm şirketlerimizle birlikte bölgede yapılan çalışmalara destek vermek üzere başta AFAD olmak üzere tüm ilgili birimlerle omuz omuza çalışmaya devam ediyoruz.

Bu doğrultuda grubumuzun kaynakları ve tecrübesi dahilinde; TÜVTÜRK Muayene İstasyonları kapsamında bölgedeki 13 istasyonumuz barınma amacıyla tahsis edildi. İstasyonların içine konulan konteynerler vasıtasıyla her gün binden fazla kişiye barınma imkanı sunuyoruz.

Doğuş Hospitality Grubu depremin olduğu ilk akşam 30’dan fazla arkadaşımız ile sıcak yemek, su ve diğer yemek servisleri için malzeme ve ekipman n yanı sıra servis ve mutfak elemanlarıyla birlikte uçak kiralamak suretiyle bölgeye sevk etti. İlgili yardımlar TÜVTÜRK istasyonları aracılığıyla barınma alanı ve yemek servisi için kullanılıyor.

Allah hepimizin yardımcısı olsun Çok acı, çok üzücü! Allah’ım ihtiyacı olan herkese yardım et.

Doğuş İnşaat, Anadolu’nun farklı yerlerindeki şantiyelerimizden vinçli kamyon, excavator, kamyonlar, binek araçlar, jeneratörler, konteynerler ve büyük miktarda destek malzemesini uzman personeli ile deprem bölgelerine ulaştırdı.

Doğuş Otomotiv, bölgedeki yetkili satıcı binalarının barınma amaçlı kullanılması, eski Genel Müdürlük binasının yardım malzemesi tasnifi için hazır edilmesi ve tır ve lojistik desteği sağlanması gibi pek çok çalışma yürütüyor.

Tüm bunların yanında çok kıymetli uluslararası iş ortaklarımız ile yoğun bir iletişim içerisindeyiz. Dünyanın farklı yerlerinde birlikte iş yaptığımız dostlarımızdan ülkemize gelen çok değerli yardım teklifleri için de köprü görevi görüyoruz.

Kurumsal desteklerimizin ötesinde, çalışma arkadaşlarımızın büyük kısmı yardım çalışmalarının içinde bizzat yer alıyor.

Önümüzde çok uzun bir iyileşme süreci olduğunun bilinciyle, bu zor günlerde de dayanışma içinde yaralarımızı birlikte saracağız.

Geçmiş olsun Türkiye…

YOUTUBE

Deprem Yardımları Doğuş Grubu.

Deprem Yardımları Doğuş Grubu