Chery Türkiye yönetimi ek vergi hakkında açıklama yaptı! Türkiye’den çekilmeyi düşündüler mi? Yoksa tam tersi üretim mi yapacaklar?

Chery Çin Ek Vergi
Chery Çin Ek Vergi

Chery Türkiye yönetimi ek vergi hakkında açıklama yaptı! Türkiye’den çekilmeyi düşündüler mi? Yoksa tam tersi üretim mi yapacaklar? Chery Çin Ek Vergi.

Chery’den indirim geldi! ANLATTIM

Çin’den gelen araçlara 7 Temmuz sonrası uygulanacak olan yüzde 40 ek vergi hakkında açıklama geldi. Chery Türkiye yönetiminin açıklaması bana basın bülteni olarak gönderildi. Açıklamanın en önemli kısmı, “En kısa sürede Türkiye’de üretim gerçekleştirebilmek için çaba içerisindeyiz” oldu. Sonuç olarak Chery hızlı hareket edecek gibi görünüyor.

Chery Türkiye Başkanı Si Fenghuo konu hakkında şu açıklamayı yaptı: “Türkiye, bizim en stratejik pazarlarımızdan bir tanesi ve ayrıca Chery’nin Avrupa stratejisinin de önemli bir parçası. Bu nedenle Chery markası olarak müşterilerimize daha iyi hizmet verebilmek adına Eylül 2022’de tamamen kendi özsermayemiz ile iştirak şirketimiz olan Chery Türkiye’yi kurduk. Hükümetin vergi düzenlemesi kararına saygı duyuyoruz. Mevcut durumu göz önüne aldığımızda; bir taraftan yapılan değişikliklere uyum sağlamak için çalışırken, diğer taraftan da ilgili Bakanlıklarla beraber Türkiye’de fabrika inşasının ve Türkiye’de üretimin fizibilite analizine yoğun bir şekilde çalışıyoruz. En kısa sürede Türkiye’de üretim gerçekleştirebilmek için çaba içerisindeyiz. Türkiye geneline yayılan yetkili satıcı ağımız ile satış ve servis hizmetlerimizle müşterilerimizin yanındayız ve yanında olmaya devam edeceğiz.”

Ambalajı açılmamış 0 km Honda City VTEC Executive Otomatik 1.030.000 TL! 6 yıl garantili! İşte o kampanya!

Chery Çin Ek Vergi.