Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ÖTV İndirimi ile ilgili son olarak ne dedi? Araba var mı?

2023 ÖTV indirimi yapılacak mı
2023 ÖTV indirimi yapılacak mı

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ÖTV İndirimi ile ilgili son olarak ne dedi? Araç mı alacaksın? Otomotivde Özel Tüketim Vergisi ÖTV indirimi hakkında en son konuşulanlar ne? 2023 ÖTV İndirimi hakkında ne dediler? 2023 ÖTV indirimi yapılacak mı?

INSTAGRAM HESABIM

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati katıldığı televizyon programında (Bloomberg/Habertürk) ÖTV indirimi ile ilgili açıklamalar yaptı. İşte o konuşmanın tam metni: “Bazen mesaj atıyorlar veya arıyorlar. Diyor ki ÖTV indirimi var mı? Araç mı alacaksın diyorum, evet diyor. Arabayı bulabildin mi? Yok, diyor. Bulamadığın arabanın niye ÖTV’sini indireyim diye soruyorum. Ha, öyle mi diyor kapatıyor. Bunu kim yayıyor, açıkçası anlamış değilim. Şu anda otomotiv piyasası gayet canlı, gayet iyi. Talepte herhangi bir sıkıntı yok. Arzda sıkıntı var. Onlar arzlarını artırsınlar, araçları kapının, vitrinin önüne koysunlar, biz bunları satamıyoruz desinler, o zaman görelim.”

Otomotivde ÖTV indirimi konusunda işte son açıklamalar bu şekilde.

Bu arada 2023 yılında 0 km araçların ÖTV’sinden elde edilen gelirin % 45,6 oranında artması bekleniyor. Aşağıda Motorlu Taşıt Araçları Özel Tüketim Vergisi ÖTV’den beklenen gelirleri görebilirsiniz.

2023 204.002.921.000 TL.

2024 259.645.268.000 TL.

2025 307.118.057.000 TL.

Bu tutar 2022 yılı ile 2023 kıyaslandığında % 45,6 oranında bir artışa tekabül etmektedir.

Toyota Corolla Cross geldiğinde kaç paraydı? 2023 yılına Toyota Corolla Cross kaç para olarak başladı?

Araba Habercisi Ocak 2023 Sayısını Nerelerden Okurum? Tüm sayıları nerelerden okurum?

Araba Habercisi Dergisi’nin Ocak 2023 sayısı çıktı. 1992 yılından beri otomotiv gazetecisi olan Murat Tosun’un yönetiminde hazırlanan dergi nerelerden okunabiliyor?

Araba Habercisi Dergisi 47. sayısıyla karşınızda. Araba Dergileri arasında 47. sayısına ulaşan Araba Habercisi Dergisi’ni nerelerde okuyabilirsiniz.

Araba Habercisi Dergisi’ni Türk Telekom üzerinden okumak isteyenlerse Türk Telekom e dergi uygulamasını indirerek okuyabilir. Türk Telekom e dergi uygulaması hem App Store hem de Google Play üzerinden indirilebiliyor.

Google Play ya da App Store’dan Turkcell Dergilik uygulamasını indirerek okuyabilirsiniz. Ben uygulama indirmek istemiyorum diyorsanız Turkcell Dergilik web sitesi üzerinden de okuyabilirsiniz.

Dergimiz ayrıca dünyanın en büyük dijital dergi platformu Magzter üzerinden de yayınlanıyor. Uluslararası dergi platformu Magzter’e web sitesi ya da Google Play ve App Store’dan Magzter uygulamasını indirerek ulaşabilirsiniz.

MSE Medya Dergi Grubu Ailesi’nin bir üyesi olan Araba Habercisi Dergisi dergi çıkarmanın zor olduğu bu dönemde 47. sayısını görme başarısını göstererek benim için haklı gururlardan biri oldu.

2023 ÖTV indirimi yapılacak mı?

2023 ÖTV indirimi yapılacak mı

2023 ÖTV indirimi yapılacak mı?