Ticaret Bakanlığı 2. el otoda 6+6 kuralına uymayan 36 işletmeye 15 milyon 905 bin TL para cezası verdi!

0 km otomobil fahiş fiyatlar 2023
0 km otomobil fahiş fiyatlar 2023

Ticaret Bakanlığı 2. el otoda 6+6 kuralına uymayan 36 işletmeye 15 milyon 905 bin TL para cezası verdi! 0 km otomobil fahiş fiyatlar 2023.

YOUTUBE KANALIM

Ticaret Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada şu bilgilere yer verilmiş: ”

“2023 yılı ocak ayında İkinci El motorlu kara taşıtı ticaretiyle iştigal eden Otomobil yetkili bayileri ile oto galeriler nezdinde kamuoyunda 6 ay 6 bin kilometre düzenlemesi olarak bilinen pazarlama ve satış kısıtlaması kapsamında bakanlığımızca denetimler yapılmıştır. Bu denetimler sonucunda toplam 36 işletmeye 15 milyon 905 bin TL idari para cezası uygulanmıştır. 6 ay 6 bin kilometre pazarlama ve satış kısıtlamasına aykırı faaliyetlerin tespitine yönelik denetimlere ara vermeden devam edilecek olup söz konusu düzenlemeye aykırı hareket edenler hakkında bakanlığımızca aynı şekilde idari para cezası tatbik edilecektir.”

36 işletme ve 15 milyon 905 bin TL para cezası ortalama hesapla işletme başına 442 bin TL gibi bir ceza yapıyor. Artan otomobil fiyatlarının ardından bu tip bir ceza caydırıcı bir bedel olarak görülmüyor. Çünkü bazı otomobillerden neredeyse tek başına bu fiyatları kazandıkları iddia ediliyor.

Açıklanan bu

Araba Habercisi Dergisi Şubat 2023 sayısı! Bundan sonra dergimizi buradan da ücretsiz indirebilirsiniz!

Araba Habercisi Şubat 2023 Sayısını Nerelerden Okurum? Tüm sayıları nerelerden okurum?

Araba Habercisi Dergisi’nin Şubat 2023 sayısı çıktı. 1992 yılından beri otomotiv gazetecisi olan Murat Tosun’un yönetiminde hazırlanan dergi nerelerden okunabiliyor? Dergi bu ay 5. Yıl Sayısı ile karşınızda.

Araba Habercisi Dergisi 48. sayısıyla karşınızda. Araba Dergileri arasında 48. sayısına ulaşan Araba Habercisi Dergisi’ni nerelerde okuyabilirsiniz. Şubat 2023 sayımızla birlikte dergimizi web sitemizden de ücretsiz olarak indirerek okuyabilirsiniz.

Google Play ya da App Store’dan Turkcell Dergilik uygulamasını indirerek okuyabilirsiniz. Ben uygulama indirmek istemiyorum diyorsanız Turkcell Dergilik web sitesi üzerinden de okuyabilirsiniz.

Dergimiz ayrıca dünyanın en büyük dijital dergi platformu Magzter üzerinden de yayınlanıyor. Uluslararası dergi platformu Magzter’e web sitesi ya da Google Play ve App Store’dan Magzter uygulamasını indirerek ulaşabilirsiniz.

MSE Medya Dergi Grubu Ailesi’nin bir üyesi olan Araba Habercisi Dergisi dergi çıkarmanın zor olduğu bu dönemde 48. sayısını görme başarısını göstererek benim için haklı gururlardan biri oldu.

Araba Habercisi Dergisi Şubat 2023 sayısı indir!

0 km otomobil fahiş fiyatlar 2023.

0 km otomobil fahiş fiyatlar 2023

0 km otomobil fahiş fiyatlar 2023.