Peugeot 308’in DNA’sına eklenen yeni 6 teknolojik özellik neler? Yeni Peugeot 308 yarın tanıtılıyor!

Yeni Peugeot 308 yorumları
Yeni Peugeot 308 yorumları

Peugeot 308’in DNA’sına eklenen yeni 6 teknolojik özellik neler? Yeni Peugeot 308 yarın tanıtılıyor! Yeni Peugeot 308 yorumları.

INSTAGRAM HESABIM

Yeni Peugeot 308 modelini kullanmak için yarın Göcek’e gidiyorum. Uzun bir sürüşün ardından araçla ilgili izlenimlerimi yazacağım. Fiyat konusunda bir kısıtlama getirilmezse fiyatları da yazıyor olacağım. Tahminim 800 bin TL ile 1.100.000 TL arasında bir etikete sahip olacağı yönünde. Elbette bunlar otomatik şanzımanlı seçenekler. Manuel şanzıman satışa sunulur mu? Bilmiyorum.

Yeni PEUGEOT 308 ile gelen, günlük hayatı kolaylaştıran 6 teknoloji neler olacak?

1- Temizleme başlıklı HD geri görüş kamerası ile her zaman net bir görüş

Yeni PEUGEOT 308 artık tüm otomobillerde olağan bir sürüş yardımcısı haline gelen geri görüş kamerası teknolojisini bir adım öteye taşıyarak, yüksek çözünürlüklü görüntü ve lens temizleme başlığı ile geliyor. Geri görüş kamerasının maruz kaldığı kirin önüne geçmek için arka tamponunda cam silecek suyu ile beslenen bir püskürtücü bulunuyor. Arka cam sileceğinin ve su fıskiyesinin kullanılması, geri görüş kamerası merceğinin temizlenmesini otomatik olarak tetikliyor.

2- Uzun menzilli Kör Nokta Uyarı Sistemi ile artan güvenlik

Uzun menzilli ultrasonik radarlar sayesinde, yeni PEUGEOT 308’deki Kör Nokta Uyarı Sistemi, geleneksel bir sistemdeki 25 metre yerine 75 metreye kadar mesafedeki bir aracı algılayabiliyor. Bu özellik sayesinde, kör noktaya yüksek hızda bir otomobil veya motosikletin yaklaşmasına karşı sürücü yan aynada yanıp sönen bir ışıkla çok daha erken uyarılıyor. Genişletilmiş menzili sayesinde sistem sağ ve solundaki her iki şeridi de denetliyor.

Brent petrol fiyatı 91 dolara düştü! Söylenti! Motorin litre fiyatına yarın gece önemli bir indirim geliyor!

3- Geri Manevra Trafik Uyarı Sistemi ile arka taraf her zaman gözlem altında

Bu sistem, bir park yerinden geri geri çıkarken yeni PEUGEOT 308’in tamponundaki radarlar sayesinde arkadan yaklaşan diğer araçlar, bisikletler veya yayalara karşı sürücüyü uyarıyor. Sistem, 40 metreye kadar mesafede, 10 km/saate kadar hızda hareket eden nesneleri algılıyor. Dokunmatik ekranda, kör noktada kalan nesnenin geldiği yön ile birlikte görsel bir uyarı görüntülenirken sürücü ayrıca sesli olarak da uyarılıyor.

4- PEUGEOT Matrix LED Full LED ön farlar ile her zaman tamamen aydınlık yollar

Geceleri, diğer araçlar yakında olduğunda bile farların tam performansından yararlanmak her sürücünün hayalidir. Yeni PEUGEOT 308 GT versiyonu ile standart olarak ön farlarda sunulan PEUGEOT Matrix LED teknolojisi sayesinde bu artık mümkün. Uzun hüzmeli farlar; ön camın üst kısmında bulunan kamera tarafından algılanan dış koşullara göre aydınlatma gücünü ve ışık hüzmesini ayarlayan 20 LED’den oluşuyor.

Sarı Sayfa Sahibinden internet sitesi yeni kurallarla ilgili olarak önemli açıklamayı yaptı! İşte detaylar!

5- Yapılandırılabilir i-Toogles ile kişiye özel bir ön konsol

Yeni PEUGEOT 308 kullanıcıları, konsoldaki bazı kumandaları kişiselleştirebiliyor. GT donanım seviyesi ile birlikte, orta ekranın altında bulunan dokunmatik “i-Toogles” sayesinde sürücü veya yolcu tarafından sıklıkla kullanılan 5 kısa yol serbestçe atanabiliyor: Klima ayarı, radyo istasyonu, favori telefon rehberleri veya navigasyon vb. Bu sık kullanılan fonksiyonlar içinden, bir kişiyi arama veya kaydedilen bir konuma gitmek üzere direkt kısa yollar da oluşturulabiliyor.

6- i-Cockpit’in yeni nesliyle eşsiz deneyim

Tanıtıldığı günden bu yana fonksiyonellik ve başarılı tasarımı en iyi şekilde harmanlayan PEUGEOT i-Cockpit, yeni PEUGEOT 308’de de öne çıkıyor. Kişiselleştirilebilir 3D dijital gösterge panelinde, araç ve yol hakkında tüm bilgiler sürücünün dikkatini dağıtmadan ekrana yansıtılıyor. Yeni kompakt direksiyon simidi, özellikle şehir içi kullanımda konforu arttırırken, direksiyon üzerinde bulunan hız sabitleme/sınırlandırma düğmeleri kullanım kolaylığı yaratıyor. Yüksek çözünürlüğü ve dokunma hassasiyetiyle 10 inçlik bilgi eğlence ekranı akıllı telefonlar seviyesinde akıcılığa sahip. Ekrana atanan widget’lar sayesinde istenilen özelliğe hızlıca ulaşılabiliyor. Bunun yanında kablosuz şekilde Android Auto ve Apple CarPlay bağlantısı da kabinde yaşanan görüntü kirliliğinin önüne geçiyor.

Elektrikli Hyundai IONIQ 5 Türkiye’de satışa sunuldu! Yeni elektrikli araç özellikleriyle ve fiyatıyla nasıl?

Araba Habercisi Eylül Sayısını Nerelerden Okurum? Tüm sayıları nerelerden okurum?

Yeni Peugeot 308 yorumları.

Araba Habercisi Dergisi’nin Eylül 2022 sayısı çıktı. 1992 yılından beri otomotiv gazetecisi olan Murat Tosun’un yönetiminde hazırlanan dergi nerelerden okunabiliyor?

Araba Habercisi Dergisi 43. sayısıyla karşınızda. Araba Dergileri arasında 43. sayısına ulaşan Araba Habercisi Dergisi’ni nerelerde okuyabilirsiniz.

Google Play ya da App Store’dan Turkcell Dergilik uygulamasını indirerek okuyabilirsiniz. Ben uygulama indirmek istemiyorum diyorsanız Turkcell Dergilik web sitesi üzerinden de okuyabilirsiniz.

Araba Habercisi Dergisi’ni Türk Telekom üzerinden okumak isteyenlerse Türk Telekom e dergi uygulamasını indirerek okuyabilir. Türk Telekom e dergi uygulaması hem App Store hem de Google Play üzerinden indirilebiliyor.

Dergimiz ayrıca dünyanın en büyük dijital dergi platformu Magzter üzerinden de yayınlanıyor. Uluslararası dergi platformu Magzter’e web sitesi ya da Google Play ve App Store’dan Magzter uygulamasını indirerek ulaşabilirsiniz.

Yeni Peugeot 308 yorumları.

Yeni Peugeot 308 yorumları

Yeni Peugeot 308 yorumları.