Volvo modelleri beş dakikalık şarj ile 160 kilometre elektrikli kullanım menzili sunacak! İşte o gelişme!

Volvo elektrikli otomobiller 2022.
Volvo elektrikli otomobiller 2022.

Volvo modelleri beş dakikalık şarj ile 160 km elektrikli kullanım menzili sunacak! İşte o gelişme! Volvo elektrikli otomobiller 2022.

Instagram Hesabım

Volvo Cars’ın risk sermayesi kolu Volvo Cars Tech Fund, StoreDot’a yatırım yaptı. StoreDot, elektrikli otomobiller için, çok hızlı şarj edilebilen pil teknolojileri geliştiriyor.

StoreDot, öncü bir teknoloji üzerinde çalışıyor. Şirketin verilerine göre bu teknoloji, otomobillere sadece beş dakikalık şarj ile 160 km elektrikli kullanım menzili sunacak. 2030 yılı itibariyle sadece elektrikli otomobiller üreten bir şirket olmayı hedefleyen Volvo Cars, yaptığı bu yatırımla StoreDot ile yakın iş birliği yapacak ve bu heyecan verici yeni pil teknolojileri üzerinde çalışacak.

StoreDot ise Volvo Cars ile birlikte çalışarak teknolojisinin pazara giriş süresini hızlandırmayı amaçlıyor. Şirket, 2024 yılına kadar seri üretime geçmeyi hedefliyor.

Volvo Cars, StoreDot’a yatırım yapan ilk premium otomobil üreticisi oldu.

Her iki şirket arasındaki iş birliği, esas olarak Volvo Cars’ın İsveç’in lider pil üreticisi Northvolt ile geçen yıl kurduğu pil teknolojisi ortak girişimi içinde gerçekleşecek. Volvo Cars, StoreDot’a yaptığı bu yatırımla, iş birliğinden doğan her türlü teknolojiye erişimi güvence altına aldı.

Mercedes EQS SUV tanıtımı bugün yapılacak! Mercedes elektrikli lüks SUV modelle dikkatleri çekecek!

Araba Habercisi Nisan 2022 Sayısını Nerelerden Okurum? Tüm sayıları nerelerden okurum?

Araba Habercisi Dergisi’nin Nisan 2022 sayısı çıktı. 1992 yılından beri otomotiv gazetecisi olan Murat Tosun’un yönetiminde hazırlanan dergi nerelerden okunabiliyor?

Araba Habercisi Dergisi 39. sayısıyla karşınızda. Araba Dergileri arasında 39. sayısına ulaşan Araba Habercisi Dergisi’ni nerelerde okuyabilirsiniz.

Google Play ya da App Store’dan Turkcell Dergilik uygulamasını indirerek okuyabilirsiniz. Ben uygulama indirmek istemiyorum diyorsanız Turkcell Dergilik web sitesi üzerinden de okuyabilirsiniz.

Araba Habercisi Dergisi’ni Türk Telekom üzerinden okumak isteyenlerse Türk Telekom e dergi uygulamasını indirerek okuyabilir. Türk Telekom e dergi uygulaması hem App Store hem de Google Play üzerinden indirilebiliyor.

Dergimiz ayrıca dünyanın en büyük dijital dergi platformu Magzter üzerinden de yayınlanıyor. Uluslararası dergi platformu Magzter’e web sitesi ya da Google Play ve App Store’dan Magzter uygulamasını indirerek ulaşabilirsiniz.

Volvo elektrikli otomobiller 2022.

Volvo elektrikli otomobiller 2022.

Volvo elektrikli otomobiller 2022.