Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye GM ve CEO’su Erdoğan Şahin’den dev yatırımla ilgili açıklama geldi!

Toyota Türkiye Yatırım Hibrit Otomobil.
Toyota Türkiye Yatırım Hibrit Otomobil.

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye GM ve CEO’su Erdoğan Şahin’den dev yatırımla ilgili açıklama geldi! Toyota Türkiye Yatırım Hibrit Otomobil.

INSTAGRAM HESABIM

Öncelikle aşağıdaki açıklamanın tamamı bana basın bülteni olarak gönderilmiştir. İşte Toyota Türkiye Fabrikası’na yapılacak dev yatırımla ilgili resmi açıklama.

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş (TMMT), yeni yatırım fırsatları ve yeni projeler ile şirketin büyümesi ve gelişmesi için çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. Türkiye’nin 2. büyük ihracatçı şirketi Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye Sakarya’da bulunan üretim tesislerinin modernizasyon yatırımı için 6.95 Milyar TL’lik yatırım teşvik belgesi aldı.

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye Genel Müdürü ve CEO’su Erdoğan Şahin, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Şirketimizin büyümesi; yüksek üretim kalitemizin, verimliliğimizin ve diğer birçok faaliyetlerimizin Toyota yönetimi tarafından takdir görmesinin bir sonucudur. Biz de tüm ekip arkadaşlarımızla 2023 yılında üzerimize düşen görevleri büyük bir özveri ile planladığımız çerçevede hayata geçireceğiz” dedi.

Erdoğan Şahin, “Toyota’nın sürekli gelişim yaklaşımının yansıması olan bu yatırım, güçlü üretim alt yapısı ile farklı beklentilere cevap verebilecek nitelikte araçlar üretmeye devam etmek için önemli bir adımdır. Söz konusu yatırım aynı zamanda, Toyota’nın küresel gücünün bir parçası olan Sakarya’daki üretim tesisimizin, global anlamda önemli aktörlerinden biri sayıldığını da teyit etmektedir” dedi.

Toyota’nın Avrupa’daki en yüksek üretim hacmine sahip fabrikası konumundaki Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye 2021 yılında, %90’ı 150’yi aşkın ülkeye ihraç edilen 230 bin araç üreterek ülke ekonomisine önemli bir katkı sağlamaktadır. Bugüne kadar 3 milyon adetten fazla araç üretmiş olan Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, halen 5500 çalışanı ile üretim faaliyetlerini sürdürmektedir.

Toyota Türkiye’de 7 Milyar TL yatırımla Şarj Edilebilir Hibrit Araba ve Batarya Üretimine başladı!

Toyota Türkiye Yatırım Hibrit Otomobil.

Toyota Türkiye Yatırım Hibrit Otomobil.

Toyota Türkiye Yatırım Hibrit Otomobil.