TOGG CEO’su Gürcan Karakaş: “Otomotivde oyunun kuralları değil, oyunun kendisi değişiyor.”

TOGG CEO Gürcan Karakaş otomotiv
TOGG CEO Gürcan Karakaş otomotiv

TOGG CEO’su Gürcan Karakaş: “Otomotivde oyunun kuralları değil, oyunun kendisi değişiyor.” TOGG CEO Gürcan Karakaş otomotiv.

INSTAGRAM HESABIM

Otomotiv çok önemli bir değişimin içinde. Bu değişimin içinde net olarak yer alamayanların satışlarının düşebileceği, hatta marka isimleri çok güçlü olsa bile yok olma tehlikesi yaşayabileceğini artık hepimiz az çok biliyoruz.

Bu konuda Volkswagen’in eski yöneticisi Herbert Diess ilk olarak bu konuya dikkat çeken bir isim olmuştu.

TOGG CEO’su Gürcan Karakaş yaptığı açıklamayla bu konuyu bir kez daha çok net bir dille ortaya koydu.

Togg CEO’su M. Gürcan Karakaş: “Otomotivde oyunun kuralları değil, oyunun kendisi değişiyor. Telefondaki değişimin bir benzeri otomotivde de yaşanıyor. Cep telefonundan akıllı telefona geçişte büyük markalar pazara veda etmek zorunda kaldılar.”

Gürcan Bey yaptığı bu açıklamayla otomotiv sektöründe yaşanan değişimi tüm gerçekliğiyle dile getirdi.

Bu arada elektrikli otomobillere geçiş dönemi bazılarının düşündüğü gibi öyle çok uzak bir konu değil.

Otomotiv sektörünün en önemli markaları arka arkaya 2030 yılına gelmeden model seçeneklerinde sadece elektrikli araçların yer alacağını açıkladı. Avrupa Birliği’nde de 2030 yılından itibaren fosil yakıtlı araç satışı yasaklanıyor.

Bu durum elbette sıfır kilometre araçları ilgilendiriyor ama Avrupa’da bazı şehirlerin önemli noktalarına fosil yakıtlı araçların girmesi de yasaklanacak. Yani bildik motorlu araçları kullananlar her gün rahatlıkla girip çıkabildikleri sokaklara bu kararların ardından giremeyecek. İkinci el araçların bu değişimden bu şekilde etkileneceği bir durum Avrupa’da kullanıcıların karşısına çıkacak.

Neyse, durum bu. Değişim çoktan başladı.

Tofaş, Fiat Scudo ve Fiat Ulysse modellerini Türkiye’de satışa sundu! Kampanyayla birlikte geldiler!

Araba Habercisi Aralık 2022 Sayısını Nerelerden Okurum? Tüm sayıları nerelerden okurum?

Araba Habercisi Dergisi’nin Aralık 2022 sayısı çıktı. 1992 yılından beri otomotiv gazetecisi olan Murat Tosun’un yönetiminde hazırlanan dergi nerelerden okunabiliyor?

Araba Habercisi Dergisi 46. sayısıyla karşınızda. Araba Dergileri arasında 46. sayısına ulaşan Araba Habercisi Dergisi’ni nerelerde okuyabilirsiniz.

Araba Habercisi Dergisi’ni Türk Telekom üzerinden okumak isteyenlerse Türk Telekom e dergi uygulamasını indirerek okuyabilir. Türk Telekom e dergi uygulaması hem App Store hem de Google Play üzerinden indirilebiliyor.

Google Play ya da App Store’dan Turkcell Dergilik uygulamasını indirerek okuyabilirsiniz. Ben uygulama indirmek istemiyorum diyorsanız Turkcell Dergilik web sitesi üzerinden de okuyabilirsiniz.

Dergimiz ayrıca dünyanın en büyük dijital dergi platformu Magzter üzerinden de yayınlanıyor. Uluslararası dergi platformu Magzter’e web sitesi ya da Google Play ve App Store’dan Magzter uygulamasını indirerek ulaşabilirsiniz.

TOGG CEO Gürcan Karakaş otomotiv.

TOGG CEO Gürcan Karakaş otomotiv

TOGG CEO Gürcan Karakaş otomotiv.