Tofaş bu anlaşmanın ardından Bursa Fabrikası’nda hangi modelleri üretecek? Elektrikli devi oldu!

Tofaş Stellastis Bursa Fabrikası Üretilecek Modeller
Tofaş Stellastis Bursa Fabrikası Üretilecek Modeller

Tofaş bu anlaşmanın ardından Bursa Fabrikası’nda hangi modelleri üretecek? Elektrikli devi oldu! Tofaş Stellastis Bursa Fabrikası Üretim Hedefleri. Tofaş Stellastis Bursa Fabrikası Üretilecek Modeller.

YOUTUBE KANALIM

Koç Holding ve Stellantis N.V. müşterilere ve iş ortaklarına sınıfının en iyisi ürün ve hizmetlerin verimli bir şekilde sunulması, Türkiye’deki operasyon potansiyelinin artırılması amacıyla mevcut Tofaş ortak girişimlerini daha da genişletme ve büyütmeyi hedeflediklerini açıkladı.
İmzalanan yeni stratejik anlaşma ile Tofaş, Stellantis Türkiye dağıtım şirketi Stellantis Otomotiv Pazarlama A.Ş.’nin sermayesinin tamamını satın alıyor. Sonuç olarak, Türkiye’de dağıtıma sunulan tüm Stellantis markaları – Alfa Romeo, Fiat, Citroën, DS Automobiles, Jeep, Maserati, Opel ve Peugeot – Tofaş tarafından dağıtılacak. Bunun yanında Bursa’daki Tofaş Fabrikası’nda da üretimi tam kapasiteye çıkaracak modeller üretilecek. İşte Tofaş’ın üreteceği ve üretimi devam eden modellerin geleceği.

Stellantis, 2025 yılı başından itibaren üretime başlama hedefiyle 5 marka için planlanan hem orta boy hafif ticari araç hem de binek versiyonlarında “K0” modelinin üretimini Tofaş’a tahsis edecek. Üretilecek bu modellerin büyük bir bölümü elektrikli olarak hayata geçeceği için Tofaş elektrikli araç üretimi konusunda da dev markalardan biri olacak.

Mevcut Doblo üretiminin, Temmuz 2023’te “K0” modelinin üretim bantlarında çalışmalar başlayıncaya kadar devam etmesi planlanıyor.

Mevcut Fiat Egea/Tipo projesi 2025 yılı sonuna kadar uzatılmıştır.

İlgili rekabet otoritelerinin onayı da dahil olmak üzere gerekli düzenleyici onaylara tabi olacak işlemin 2023 yılının ikinci yarısında tamamlanması beklenmektedir.

Dünyanın En Büyük Elektrikli Araç Üreticisi BYD Türkiye’ye geliyor! Resmi açıklama yapıldı!

Araba Habercisi Şubat 2023 Sayısını Nerelerden Okurum? Tüm sayıları nerelerden okurum?

Tofaş Stellastis Bursa Fabrikası Üretilecek Modeller.

Araba Habercisi Dergisi’nin Şubat 2023 sayısı çıktı. 1992 yılından beri otomotiv gazetecisi olan Murat Tosun’un yönetiminde hazırlanan dergi nerelerden okunabiliyor? Dergi bu ay 5. Yıl Sayısı ile karşınızda.

Araba Habercisi Dergisi 48. sayısıyla karşınızda. Araba Dergileri arasında 48. sayısına ulaşan Araba Habercisi Dergisi’ni nerelerde okuyabilirsiniz. Şubat 2023 sayımızla birlikte dergimizi web sitemizden de ücretsiz olarak indirerek okuyabilirsiniz.

Google Play ya da App Store’dan Turkcell Dergilik uygulamasını indirerek okuyabilirsiniz. Ben uygulama indirmek istemiyorum diyorsanız Turkcell Dergilik web sitesi üzerinden de okuyabilirsiniz.

Dergimiz ayrıca dünyanın en büyük dijital dergi platformu Magzter üzerinden de yayınlanıyor. Uluslararası dergi platformu Magzter’e web sitesi ya da Google Play ve App Store’dan Magzter uygulamasını indirerek ulaşabilirsiniz.

MSE Medya Dergi Grubu Ailesi’nin bir üyesi olan Araba Habercisi Dergisi dergi çıkarmanın zor olduğu bu dönemde 48. sayısını görme başarısını göstererek benim için haklı gururlardan biri oldu.

Araba Habercisi Dergisi Şubat 2023 sayısı indir!

Tofaş Stellastis Bursa Fabrikası Üretilecek Modeller.

Tofaş Stellastis Bursa Fabrikası Üretilecek Modeller

Tofaş Stellastis Bursa Fabrikası Üretilecek Modeller.