Stellantis İtalya’da 2 bin işçiyi işten çıkaracak! Elektrikli araçlara geçiş sırasında bu haberler geliyor!

Stellantis işten çıkarmalar İtalya
Stellantis işten çıkarmalar İtalya

Stellantis İtalya’da 2 bin işçiyi işten çıkaracak! Elektrikli otomobillere geçiş sırasında bu haberler geliyor! Stellantis işten çıkarmalar İtalya.

YOUTUBE KANALIM

Elektrikli otomobilleri geçiş ve üretimde maliyetleri azaltma maalesef işten çıkarmaları da beraberinde getiriyor. Bu konuda en son gelişme Stellantis cephesinde oldu. Sendikalarla anlaştığı açıklanan Stellantis, İtalya’da 2 bin kişiyi işten çıkarmaya hazırlanıyor. Yapılacak olan bu işten çıkarmaların üretimle ilgili olmayan bölümlerden daha fazla yapılacağı belirtiliyor. İşten çıkarmalar erken emeklilik ve iki yıla varan maaş gibi yardımlar alacak olan işçilerden gelecek deniyor. İşten çıkarmalar Stellantis Grubu’nun İtalyan üyesi olan Fiat Grubu’nda yapılacak.

Otomotiv üreticileri elektrikli otomobillere geçiş döneminde fabrikalarını yeniden yapılandırıyor. Bu yeniden yapılandırmalar sırasında işten çıkarmalarsa devam ediyor. Bu haberlerin öncesinde Ford, Avrupa’da 3800 kişiyi işten çıkaracağını açıklamıştı. PSA Grubu ve Fiat Grubu’nun birleşimiyle birlikte karşımıza çıkan Stellantis için bu işten çıkarmaların devam edeceği düşünülüyor.

Bu haberler Europe AutoNews tarafından yazılmıştır.

Araba Habercisi Dergisi Şubat 2023 sayısı! Bundan sonra dergimizi buradan da ücretsiz indirebilirsiniz!

Araba Habercisi Şubat 2023 Sayısını Nerelerden Okurum? Tüm sayıları nerelerden okurum?

Araba Habercisi Dergisi’nin Şubat 2023 sayısı çıktı. 1992 yılından beri otomotiv gazetecisi olan Murat Tosun’un yönetiminde hazırlanan dergi nerelerden okunabiliyor? Dergi bu ay 5. Yıl Sayısı ile karşınızda.

Araba Habercisi Dergisi 48. sayısıyla karşınızda. Araba Dergileri arasında 48. sayısına ulaşan Araba Habercisi Dergisi’ni nerelerde okuyabilirsiniz. Şubat 2023 sayımızla birlikte dergimizi web sitemizden de ücretsiz olarak indirerek okuyabilirsiniz.

Google Play ya da App Store’dan Turkcell Dergilik uygulamasını indirerek okuyabilirsiniz. Ben uygulama indirmek istemiyorum diyorsanız Turkcell Dergilik web sitesi üzerinden de okuyabilirsiniz.

Dergimiz ayrıca dünyanın en büyük dijital dergi platformu Magzter üzerinden de yayınlanıyor. Uluslararası dergi platformu Magzter’e web sitesi ya da Google Play ve App Store’dan Magzter uygulamasını indirerek ulaşabilirsiniz.

MSE Medya Dergi Grubu Ailesi’nin bir üyesi olan Araba Habercisi Dergisi dergi çıkarmanın zor olduğu bu dönemde 48. sayısını görme başarısını göstererek benim için haklı gururlardan biri oldu.

Araba Habercisi Dergisi Şubat 2023 sayısı indir!

Stellantis işten çıkarmalar İtalya.

Stellantis işten çıkarmalar İtalya

Stellantis işten çıkarmalar İtalya.