Sıfır kilometre otomobillerin giriş modelleri için ÖTV düzenlemesi konusunda bir açıklama daha geldi!

Sıfır km arabalar ÖTV düzenlemesi.
Sıfır km arabalar ÖTV düzenlemesi.

Sıfır kilometre otomobillerin giriş modelleri için ÖTV beklentisi konusunda bir açıklama daha geldi! Sıfır km arabalar ÖTV düzenlemesi.

Instagram Hesabım

Renault Group Türkiye CEO’su Hakan Doğu bu konuyu dile getiren isimlerden biri oldu. Doğu, ikinci el otomobilleri fabrikada yenileyerek satışa sunmak konusunda yaptığı açıklamalarla gündeme gelmiş ve bu konunun son noktaya doğru geldiğini belirtmişti.

Hakan Doğu sözlerine şu şekilde başladı: “Türkiye’nin şu anda en büyük kanayan yarası araç parkının yaklaşık dörtte birinin 20 yaş üzerindeki araçlardan oluşması.” Gerçekten de trafik güvenliği açısından bu durumun kısa bir süre içinde değişim göstermesi otomotiv sektörünün bence en önemli konusu olmalı.

Hakan Doğu Türkiye otomotiv sektöründeki vergilerle ilgili yaptığı açıklamadaysa şunları dile getirdi: “Önümüzdeki zamanda hükümet ve devlet yetkililerimizle çalışıp otomotiv sektörü olarak, vergilerin özellikle giriş seviyesindeki araçlar için daha ulaşılabilir hale getirilmesine birlikte çalışacağız. Bunu başarmamız gerekiyor.”

Özel Tüketim Vergisi’nde bir değişim olur mu bilemiyorum ama bu konunun gündeme gelmesi bakalım yakın bir zamanda nasıl bir değişimi beraberinde getirecek.

Türkiye’de fabrikada tamir edilmiş ikinci el araba dönemi başlayabilir! Bu konu 2. elde neleri değiştirir?

Araba Habercisi Haziran 2022 Sayısını Nerelerden Okurum? Tüm sayıları nerelerden okurum?

Araba Habercisi Dergisi’nin Haziran 2022 sayısı çıktı. 1992 yılından beri otomotiv gazetecisi olan Murat Tosun’un yönetiminde hazırlanan dergi nerelerden okunabiliyor?

Araba Habercisi Dergisi 41. sayısıyla karşınızda. Araba Dergileri arasında 41. sayısına ulaşan Araba Habercisi Dergisi’ni nerelerde okuyabilirsiniz.

Google Play ya da App Store’dan Turkcell Dergilik uygulamasını indirerek okuyabilirsiniz. Ben uygulama indirmek istemiyorum diyorsanız Turkcell Dergilik web sitesi üzerinden de okuyabilirsiniz.

Araba Habercisi Dergisi’ni Türk Telekom üzerinden okumak isteyenlerse Türk Telekom e dergi uygulamasını indirerek okuyabilir. Türk Telekom e dergi uygulaması hem App Store hem de Google Play üzerinden indirilebiliyor.

Dergimiz ayrıca dünyanın en büyük dijital dergi platformu Magzter üzerinden de yayınlanıyor. Uluslararası dergi platformu Magzter’e web sitesi ya da Google Play ve App Store’dan Magzter uygulamasını indirerek ulaşabilirsiniz.

Sıfır km arabalar ÖTV düzenlemesi.

Sıfır km arabalar ÖTV düzenlemesi.

Sıfır km arabalar ÖTV düzenlemesi.

Araba Habercisi Dergisi Haziran 2022 Sayısı’nda neler var? Araba Dergileri Haziran 2022.

Cem Bölükbaşı hakkında fikrim.

Elektrikli E Serisi Mercedes EQE satışa sunuldu.

Makyajlanan Ford Focus gün sayıyor.

Hyundai Staria çok iddialı geldi.

Mercedes EQS modelinin özellikleri neler?

İyi bir otomobil arıyorsanız doğru yerdesiniz: Fiat Egea HB.

Honda Accord Volkswagen Passat’ın tahtını alır mı?

Heybetli, güçlü ve hibrit Sorento’yu test ettim.

Yeni Opel Grandland satışa sunuldu!

Elektrikli Subaru SUV Solterra geliyor!

Yeni Kia Sportage kompakt SUV’da çıtayı yükseltti.