Avrupalılar Demiryolu Kullanımını Bırakıyor! Bunun sonuçlarının ne olabileceğini araştırdılar!

Sıfır kilometre otomobil bulunacak mı?
Sıfır kilometre otomobil bulunacak mı?

Avrupalılar Tren Kullanımını Azaltmaya Başlıyor! Bunun sonuçlarının ne olabileceğini araştırdılar! Sıfır kilometre otomobil bulunacak mı?

YOUTUBE KANALIM

Aslında bu durum Avrupa için endişe verici olarak adlandırılıyor. En baştan bunu söylemek istedim. Birleşik Krallık merkezli Startline Motor Finance yaptığı araştırmanın sonuçlarını açıkladı. Yapılan araştırmanın en önemli sonucu insanların yüzde 78’i bugün ve gelecekte daha fazla otomobille yolculuk yapacağını açıklamış. Bunun nedenini şu şekilde açıklıyorlar: “Demiryolu grevleri, insanların dörtte üçünden fazlasının (%78) demiryolu seyahatinden arabalara uzun vadeli geçiş yapmayı planladığı anlamına geliyor.” Demiryolu ile hayatına devam etmek isteyenlerin oranı sadece yüzde 20 olmuş.

Peki bu durum onlar için neden endişe verici olarak adlandırılıyor. Aslında bu durum sadece onları değil hepimizi yakından ilgilendiriyor. Daha fazla otomobil ve daha fazla zehirli gazlarla çevreye daha çok zarar verileceği düşünülüyor. Bunun yanında şehirlere ulaşım konusunda araç kullanımı bu şekilde artarsa yolların yetersiz kalacağı ve uzun süreli trafiklerin oluşacağını düşünüyorlar.

Startline Motor Finance CEO’su Paul Burgess konu hakkında şunları söylüyor: “Uzun yolculuk sürelerine, tıkanıklık ve trafik sıkışıklığına neden olan yüzlerce millik yol çalışmalarına rağmen yaptığımız araştırma, demiryolu grevlerinin daha fazla insanı araba ile seyahat etmeye yönlendirdiğini gösteriyor. Ve uzun vadede ekonomi için bu iyi bir şey olmaz. Bu, şehirlerdeki temiz hava stratejileri ve genel olarak kentsel trafik tıkanıklığı için açıkça kötü bir haber olacaktır.

Peki bunun bize etkisi ne olur? Sıfır kilometre araba bulunurluğu daha da zorlaşır. Avrupa’da otomobile olan talebin artması Türkiye’ye gönderilecek araç sayısını direkt olarak etkileyecek bir durum.

Araba Habercisi Dergisi Şubat 2023 sayısı! Bundan sonra dergimizi buradan da ücretsiz indirebilirsiniz!

Araba Habercisi Şubat 2023 Sayısını Nerelerden Okurum? Tüm sayıları nerelerden okurum?

Araba Habercisi Dergisi’nin Şubat 2023 sayısı çıktı. 1992 yılından beri otomotiv gazetecisi olan Murat Tosun’un yönetiminde hazırlanan dergi nerelerden okunabiliyor? Dergi bu ay 5. Yıl Sayısı ile karşınızda.

Araba Habercisi Dergisi 48. sayısıyla karşınızda. Araba Dergileri arasında 48. sayısına ulaşan Araba Habercisi Dergisi’ni nerelerde okuyabilirsiniz. Şubat 2023 sayımızla birlikte dergimizi web sitemizden de ücretsiz olarak indirerek okuyabilirsiniz.

Google Play ya da App Store’dan Turkcell Dergilik uygulamasını indirerek okuyabilirsiniz. Ben uygulama indirmek istemiyorum diyorsanız Turkcell Dergilik web sitesi üzerinden de okuyabilirsiniz.

Dergimiz ayrıca dünyanın en büyük dijital dergi platformu Magzter üzerinden de yayınlanıyor. Uluslararası dergi platformu Magzter’e web sitesi ya da Google Play ve App Store’dan Magzter uygulamasını indirerek ulaşabilirsiniz.

MSE Medya Dergi Grubu Ailesi’nin bir üyesi olan Araba Habercisi Dergisi dergi çıkarmanın zor olduğu bu dönemde 48. sayısını görme başarısını göstererek benim için haklı gururlardan biri oldu.

Araba Habercisi Dergisi Şubat 2023 sayısı indir!

Sıfır kilometre otomobil bulunacak mı?

Sıfır kilometre otomobil bulunacak mı?

Sıfır kilometre otomobil bulunacak mı?