Sarı Sayfa Sahibinden internet sitesi yeni kurallarla ilgili olarak önemli açıklamayı yaptı! İşte detaylar!

Sahibinden ikinci el araba kuralları.
Sahibinden ikinci el araba kuralları.

Sarı Sayfa Sahibinden internet sitesi yeni kurallarla ilgili olarak önemli açıklamayı yaptı! İşte detaylar! Sahibinden ikinci el araba kuralları.

INSTAGRAM HESABIM

sahibinden.com, motorlu kara taşıtı ticaretine ilişkin şeffaflığı artırmak ve tüketiciyi korumak üzere uygulayacağını duyurduğu yeni uygulamalarını 15 Eylül itibarıyla devreye aldı.

Sadece yetkili bayiler sıfır motorlu kara taşıtı ilanı verebiliyor
Bu kapsamda; artık sadece otomotiv markalarının yetkili bayileri sıfır motorlu kara taşıtı ilanı verebiliyor. Yetkili bayilerin dışındaki satıcılar, ilan verirken “Aracın Durumu” kriterini sadece “İkinci El” olarak seçebilecek ve “Araç Kilometresi” için en az 6.000 km girebilecek. Ayrıca, girilen ilanların tüm bilgilerinin gösterildiği ilan detay sayfasında aracın durumunu gösteren “Sıfır” veya “İkinci El” ifadesi, sıralamada “Kilometre” bilgisinin önüne taşındı. Böylelikle; alıcıların, aracın ikinci el mi sıfır mı olduğunu, kilometresi ile birlikte görmeleri sağlandı.

İlan sayfasından Güncel Liste Fiyatı bilgilerine erişim sağlandı
Ek olarak ilan detay sayfasında, ilanı verenin talep ettiği fiyatın yanı sıra, aynı modelin distribütörü tarafından belirlenmiş “2022 Güncel Liste Fiyatı” da gösterilmeye başlandı. Böylece ilandaki araç için istenen fiyat ile sıfırının güncel liste fiyatı şeffaf bir şekilde tüketicilere sunulmuş oldu.

“İşleyişimizi Ticaret Bakanlığı’mızın düzenlemelerine uyumlu hale getirdik, kurallara uymayan ilanları yayından kaldırdık”
Yeni düzenlemelerin hayata geçirilmesi ile ilgili konuşan sahibinden.com CEO’su Burak Ertaş: “Ticaret Bakanlığı’mız tarafından gerçekleştirilen düzenlemeleri dikkatle izleyerek bu alandaki yeni düzenlemeleri hayata geçireceğimizi daha önce duyurmuştuk. 15 Eylül itibarıyla duyurduğumuz düzenlemeleri devreye aldık. Bu kapsamda, yetkili bayii tarafından satışa sunulmayan ve 6.000km’den daha az km’si olan ilanları 15 Eylül 00:00’da kurallara uymadığı için yayından kaldırdık. Bu değişiklikler ile kullanıcılarımızın araç alım satım deneyimlerini daha da şeffaf hale getireceğimize inanıyoruz” dedi.

Elektrikli Hyundai IONIQ 5 Türkiye’de satışa sunuldu! Yeni elektrikli araç özellikleriyle ve fiyatıyla nasıl?

Araba Habercisi Eylül Sayısını Nerelerden Okurum? Tüm sayıları nerelerden okurum? otomobil satış rakamları Ağustos 2022

Araba Habercisi Dergisi’nin Eylül 2022 sayısı çıktı. 1992 yılından beri otomotiv gazetecisi olan Murat Tosun’un yönetiminde hazırlanan dergi nerelerden okunabiliyor?

Araba Habercisi Dergisi 43. sayısıyla karşınızda. Araba Dergileri arasında 43. sayısına ulaşan Araba Habercisi Dergisi’ni nerelerde okuyabilirsiniz.

Google Play ya da App Store’dan Turkcell Dergilik uygulamasını indirerek okuyabilirsiniz. Ben uygulama indirmek istemiyorum diyorsanız Turkcell Dergilik web sitesi üzerinden de okuyabilirsiniz.

Araba Habercisi Dergisi’ni Türk Telekom üzerinden okumak isteyenlerse Türk Telekom e dergi uygulamasını indirerek okuyabilir. Türk Telekom e dergi uygulaması hem App Store hem de Google Play üzerinden indirilebiliyor.

Dergimiz ayrıca dünyanın en büyük dijital dergi platformu Magzter üzerinden de yayınlanıyor. Uluslararası dergi platformu Magzter’e web sitesi ya da Google Play ve App Store’dan Magzter uygulamasını indirerek ulaşabilirsiniz.

Sahibinden ikinci el araba kuralları.

Sahibinden ikinci el araba kuralları.

Sahibinden ikinci el araba kuralları.