Oyak Renault Fabrikası’nın geleceği Şubat ayında belli olacak! Bursa’daki fabrikada ne üretilecek?

yenilenmiş ikinci el araba Oyak Renault

Oyak Renault Fabrikası’nın geleceği Şubat ayında belli olacak! Bursa’daki fabrikada ne üretilecek? Oyak Renault Fabrikası kararları Şubat 2022.

INSTAGRAM HESABIM

Renault Group, Yeni Nesil Mitsubishi Colt’un Bursa’da Üretileceğini daha önce duyurmuştu. Bilindiği gibi Oyak Renault Fabrikası’nda üretilen Renault Megane Sedan artık Oyak Renault tarafından üretilmiyor. Renault Megane Sedan üretimini Karsan devraldı. Bu konuda resmi açıklama yapılmadı ama Karsan Fabrikası’nın yıl sonu Megane Sedan üretimine başlayacağı daha önce duyurulmuştu.

Durum böyle olunca ortaya çıkacak olan üretim boşluğunun büyük bölümü Mitsubishi Colt ile doldurulacak. Oyak Renault Fabrikası’nda ayrıca elektrikli bir modelin de üretilmesi gündemde. Yani üretimin sadece bu modelle sınırlı kalmaması bekleniyor. Renault Clio ve Mitsubishi Colt üretimi kesin görünen fabrikanın geleceği hakkında kararınsa Şubat ayında verileceği belli oldu.

Yeni Mitsubishi Colt 2023 yılının 4. çeyreğinde Avrupa’da ve Türkiye’de satışa sunulacak. Aynı tarihte yani Eylül 2023’te yenilenmiş Renault Clio modelinin de Türkiye’de satışa sunulması planlanıyor.

Renault Group Türkiye CEO’su ve Oyak-Renault Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Doğu: “Yatırımlarımıza Türkiye’ye duyduğumuz sarsılmaz güven doğrultusunda ara vermeden devam edeceğiz. Yeni duyurumuz, bu kararlılığımızın somut bir göstergesidir” diyor. Doğu, şubat başında Oyak Renault Fabrikası’nın 10 yıllık stratejisi için kesin kararı açıklayacaklarını söyledi.

Fabrikada yenilenmiş ikinci el araba dönemi Nisan ayında başlıyor! İkinci elin kaderi değişir mi?

Araba Habercisi Aralık 2022 Sayısını Nerelerden Okurum? Tüm sayıları nerelerden okurum?

Araba Habercisi Dergisi’nin Aralık 2022 sayısı çıktı. 1992 yılından beri otomotiv gazetecisi olan Murat Tosun’un yönetiminde hazırlanan dergi nerelerden okunabiliyor?

Araba Habercisi Dergisi 46. sayısıyla karşınızda. Araba Dergileri arasında 46. sayısına ulaşan Araba Habercisi Dergisi’ni nerelerde okuyabilirsiniz.

Araba Habercisi Dergisi’ni Türk Telekom üzerinden okumak isteyenlerse Türk Telekom e dergi uygulamasını indirerek okuyabilir. Türk Telekom e dergi uygulaması hem App Store hem de Google Play üzerinden indirilebiliyor.

Google Play ya da App Store’dan Turkcell Dergilik uygulamasını indirerek okuyabilirsiniz. Ben uygulama indirmek istemiyorum diyorsanız Turkcell Dergilik web sitesi üzerinden de okuyabilirsiniz. Dergilik uygulamasında bir sıkıntı var, düzelince yazacağım.

Dergimiz ayrıca dünyanın en büyük dijital dergi platformu Magzter üzerinden de yayınlanıyor. Uluslararası dergi platformu Magzter’e web sitesi ya da Google Play ve App Store’dan Magzter uygulamasını indirerek ulaşabilirsiniz.

Oyak Renault Fabrikası kararları Şubat 2022.

yenilenmiş ikinci el araba Oyak Renault

Oyak Renault Fabrikası kararları Şubat 2022.