ÖTV matrah düzenlemesiyle ilgili ODD Başkanı’ndan açıklama geldi! Kimseyi beklentiye sokmak istemeyiz ama!

ÖTV matrah düzenlemesi Haziran 2022.
ÖTV matrah düzenlemesi Haziran 2022.

ÖTV düzenlemesiyle ilgili bir açıklama da Otomotiv Distribütörleri Derneği ODD Başkanı’ndan geldi! ÖTV matrah düzenlemesi Haziran 2022.

Instagram Hesabım

Özel Tüketim Vergisi ÖTV matrah düzenlemesiyle ilgili son açıklama Otomotiv Distribütörleri Derneği ODD Başkanı Ali Haydar Bozkurt’tan geldi. Otomotiv gazetecisi Emre Özpeynirci’ye açıklama yapan ODD Başkanı ve Toyota Türkiye Pazarlama CEO’su Ali Haydar Bozkurt konu hakkında şunları söyledi: “Matrahlarda güncelleme talepleriyle ilgili bir hazırlık çalışmamız var. Ama kimseyi beklentiye sokmak istemeyiz. Matrahların acilen güncellenmesi gerektiğini zaten sürekli dile getiriyoruz. Matrahların güncellenmesi konusunda bir hazırlık çalışmamız var. Tamamlandığındı ilgili mercilerle paylaşılacak.”

İçten yanmalı motorlu arabalarda ÖTV vergisiz ve vergili nasıl oluşuyor. Bunu aşağıda açıkladım.

Vergisiz fiyatı 120 bin TL’ye kadar, satış fiyatı 205 bin TL’ye kadar olanlar yüzde 45. Burada 0 km otomobil kalmadı.

Vergisiz fiyatı 120 bin ile 150 bin TL arasında olanlar, satış fiyatı 265 bin TL’ye kadar olanlar yüzde 50. Burada 0 km otomobil kalmadı.

Vergisiz fiyatı 150 bin ile 175 bin TL arasında olanlar, satış fiyatı 330 bin TL’ye kadar olanlar yüzde 60. Burada 1 tane 0 km otomobil var.

Vergisiz fiyatı 175 bin ile 200 bin TL arasında olanlar, satış fiyatı 401 bin TL’ye kadar olanlar yüzde 70. Burada çok az otomobil kaldı.

Vergisiz fiyatı 200 bin TL’nin üzerinde olanlar, satış fiyatı 425 bin TL’ye kadar olanlar yüzde 80. Sıfır kilometre otomobillerin çok büyük bölümü burada toplandı.

Toyota Yaris Cross SUV gelecek hafta Türkiye’de satışa sunuluyor! Fiyat tahmini yapmak zor ama yaptım!

Araba Habercisi Haziran 2022 Sayısını Nerelerden Okurum? Tüm sayıları nerelerden okurum?

Araba Habercisi Dergisi’nin Haziran 2022 sayısı çıktı. 1992 yılından beri otomotiv gazetecisi olan Murat Tosun’un yönetiminde hazırlanan dergi nerelerden okunabiliyor?

Araba Habercisi Dergisi 41. sayısıyla karşınızda. Araba Dergileri arasında 41. sayısına ulaşan Araba Habercisi Dergisi’ni nerelerde okuyabilirsiniz.

Google Play ya da App Store’dan Turkcell Dergilik uygulamasını indirerek okuyabilirsiniz. Ben uygulama indirmek istemiyorum diyorsanız Turkcell Dergilik web sitesi üzerinden de okuyabilirsiniz.

Araba Habercisi Dergisi’ni Türk Telekom üzerinden okumak isteyenlerse Türk Telekom e dergi uygulamasını indirerek okuyabilir. Türk Telekom e dergi uygulaması hem App Store hem de Google Play üzerinden indirilebiliyor.

Dergimiz ayrıca dünyanın en büyük dijital dergi platformu Magzter üzerinden de yayınlanıyor. Uluslararası dergi platformu Magzter’e web sitesi ya da Google Play ve App Store’dan Magzter uygulamasını indirerek ulaşabilirsiniz.

ÖTV matrah düzenlemesi Haziran 2022.

ÖTV matrah düzenlemesi Haziran 2022.

ÖTV matrah düzenlemesi Haziran 2022.