Kemal Kılıçdaroğlu: İkinci el araba parasına, sıfır araba aldıracağım! Araba vergileri 4’te 1’e düşecek!

ÖTV indirimi Kemal Kılıçdaroğlu açıklaması.
ÖTV indirimi Kemal Kılıçdaroğlu açıklaması.

Kemal Kılıçdaroğlu: İkinci el araba parasına, sıfır araba aldıracağım! Araba vergileri 4’te 1’e düşecek! ÖTV indirimi Kemal Kılıçdaroğlu açıklaması.

Instagram Hesabım

Otomotiv Özel Tüketim Vergisi ÖTV ile ilgili Kemal Kılıçdaroğlu’ndan bir seçim vaadi geldi. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yaptığı açıklamada şunları söyledi: “İktidara geldiğimizde ivedilikle, kolaylıkla çözebileceğimiz sorunlar maalesef muhalefetteyken zaman alabiliyor. Bugün otomobil vergileri konusunu açıyorum, özellikle ÖTV.

Türkiye’de bir araç alırken dünyanın en yüksek araç alım vergisi olan ÖTV’yi ödüyoruz. Yetmiyor, verginin de vergisi olarak alınan yüzde 18 KDV ödüyoruz. Üstüne gümrük vergisi ödüyoruz, üstüne motorlu taşıtlar vergisi ödüyoruz. Bu kadar vergi nedir Allah aşkına.

Almanya’da 15 bin Euro olan bir aracın fiyatı bizde vergilerle 500 bin TL’yi aşıyor. Nüfusumuzun yüzde 95’inin artık sıfır araç alma ihtimali kalmadı. İlk yapacağımız işlerden biri 1.6 altı motorlu otomobillerde vergileri bugünün yaklaşık 4’te 1’i oranına indirmek olacak. Gençlerin ilk otomobil alma konusunda ÖTV yok demiştim, o baki. Hafif ticari araçlarda da vergileri indireceğiz. Özetle bugün ikinci el olarak satılan arabanın parasıyla sıfır araba alabileceksiniz. Tek yapmanız gereken şimdilik araba alımını ötelemek.”

Söylenti! Motorin litre fiyatına gelen indirimin ardından benzin litre fiyatına da küçük bir indirim geliyor!

Araba Habercisi Yaz Sayısını Nerelerden Okurum? Tüm sayıları nerelerden okurum?

Araba Habercisi Dergisi’nin Yaz 2022 sayısı çıktı. 1992 yılından beri otomotiv gazetecisi olan Murat Tosun’un yönetiminde hazırlanan dergi nerelerden okunabiliyor?

Araba Habercisi Dergisi 42. sayısıyla karşınızda. Araba Dergileri arasında 42. sayısına ulaşan Araba Habercisi Dergisi’ni nerelerde okuyabilirsiniz.

Google Play ya da App Store’dan Turkcell Dergilik uygulamasını indirerek okuyabilirsiniz. Ben uygulama indirmek istemiyorum diyorsanız Turkcell Dergilik web sitesi üzerinden de okuyabilirsiniz.

Araba Habercisi Dergisi’ni Türk Telekom üzerinden okumak isteyenlerse Türk Telekom e dergi uygulamasını indirerek okuyabilir. Türk Telekom e dergi uygulaması hem App Store hem de Google Play üzerinden indirilebiliyor.

Dergimiz ayrıca dünyanın en büyük dijital dergi platformu Magzter üzerinden de yayınlanıyor. Uluslararası dergi platformu Magzter’e web sitesi ya da Google Play ve App Store’dan Magzter uygulamasını indirerek ulaşabilirsiniz.

Cumhurbaşkanına ÖTV oranlarını 3 katına kadar artırma veya sıfıra indirme yetkisi resmen yayınlandı!

Araba Habercisi Dergisi Yaz 2022 Sayısı’nda neler var?

ÖTV indirimi Kemal Kılıçdaroğlu açıklaması.

Siz isterseniz yine de önce boyaya bakın!

Yeni Suzuki S-CROSS Türkiye Yollarına Çıktı!

Yeni MG ZS EV Son Çeyrekte Türkiye’de satışa sunuluyor.

Hoşça kal Kadjar Merhaba Austral.

Audi A6 Avant e-tron concept gösterildi!

Ateş gibi araba: Mazda 3.

Yeni Dacia Duster hiç olmadığı kadar güçlü.

Renault MORPHOZ gerçek oldu.

Elektrikli araçların menzilinde devrim: Mercedes Vision EQXX.

ÖTV indirimi Kemal Kılıçdaroğlu açıklaması.

ÖTV Kemal Kılıçdaroğlu, ÖTV indirimi Kemal Kılıçdaroğlu açıklaması

ÖTV indirimi Kemal Kılıçdaroğlu açıklaması.