Bu elektrikli otomobil tek şarjla 1202 kilometre yol yaptı! VISION EQXX Stuttgart’tan Silverstone’a gitti!

Mercedes VISION EQXX menzil rekoru.
Mercedes VISION EQXX menzil rekoru.

Bu elektrikli otomobil tek şarjla 1202 kilometre yol yaptı! VISION EQXX Stuttgart’tan Silverstone’a gitti! Mercedes VISION EQXX menzil rekoru.

Instagram Hesabım

Mercedes VISION EQXX Stuttgart’tan Silverstone’a 1.202 kilometrelik bir yolculuk yaptı.
Yol 1.202 km
Sürüş süresi 14 saat 30 dakika
Ortalama hız 83 km/s
Maksimum hız 140 km/s
Ortalama tüketim 100 km’de 8,3 kWh.

Son derece iddialı sonuçlar elde edilmesi elektrikli otomobillerde daha fazla menzil bekleyenler için son derece iyi bir gelişme oldu.

Yeni Volkswagen Passat işte bu olacak! Volkswagen’in yeni sedan modelinin özellikleri neler?

Elektrikli ulaşıma giden zorlu ve heyecan verici yolculuk için tasarlanan Mercedes-Benz VISION EQXX, yenilikçi yönüyle modern tüketicinin yenilikçi talep ve beklentilerine cevap veriyor. Gelişmiş bir teknoloji programının parçası olan bu yazılım tabanlı araştırma prototipi, gezegenin her açıdan en verimli otomobillerinden birini sunmak için tasarlandı.
Mercedes-Benz mühendis ve tasarımcılarının çabaları ile, dijital simülasyonlara dayanan gerçek yaşam koşullarında, 100 kilometrede 10 kWh’in altında tüketim ve tek bir şarjla 1.000 kilometrenin üzerinde menzil ile kWh başına 9.6 km’nin üzerinde verimlilik ortaya çıkıyor.
VISION EQXX, elektrikli araç teknolojisinin ileriye dönük heyecan verici, ilham verici ve tamamen gerçekçi bir yolu. Gelişmiş enerji verimliliğine ek olarak önemli sorunlara anlamlı cevaplar sunuyor. Örneğin sürdürülebilir malzemeler, karbon ayak izini önemli ölçüde azaltıyor. UI/UX, hassas gerçek zamanlı grafiklerle hayat bulan ve aracın kokpitini boydan boya kaplayan yeni tek parça bir ekrana sahip. UI/UX ayrıca, otomobilin ve sürücü ile bütünleşmesine ve hatta insan beyninin işleyişini taklit etmesini sağlıyor. Bunu sağlayan yazılım odaklı geliştirme süreci, elektrikli otomobillerin tasarlanma biçiminde devrim yaratıyor. Otomobil bir yolculukta, kilometreleri ardında bırakırken sürücü ve yolculara benzersiz bir yolculuk deneyimi yaşatıyor. VISION EQXX’i bu kadar özel yapan şey, uzun yol verimliliği.

Yeni Kia Sportage modeli Temmuz ayında kaç paraya satışa sunuluyor? 1.319.900 TL fiyatlı seçenek var!

Araba Habercisi Yaz Sayısını Nerelerden Okurum? Tüm sayıları nerelerden okurum?

Araba Habercisi Dergisi’nin Yaz 2022 sayısı çıktı. 1992 yılından beri otomotiv gazetecisi olan Murat Tosun’un yönetiminde hazırlanan dergi nerelerden okunabiliyor?

Araba Habercisi Dergisi 42. sayısıyla karşınızda. Araba Dergileri arasında 42. sayısına ulaşan Araba Habercisi Dergisi’ni nerelerde okuyabilirsiniz.

Google Play ya da App Store’dan Turkcell Dergilik uygulamasını indirerek okuyabilirsiniz. Ben uygulama indirmek istemiyorum diyorsanız Turkcell Dergilik web sitesi üzerinden de okuyabilirsiniz.

Araba Habercisi Dergisi’ni Türk Telekom üzerinden okumak isteyenlerse Türk Telekom e dergi uygulamasını indirerek okuyabilir. Türk Telekom e dergi uygulaması hem App Store hem de Google Play üzerinden indirilebiliyor.

Dergimiz ayrıca dünyanın en büyük dijital dergi platformu Magzter üzerinden de yayınlanıyor. Uluslararası dergi platformu Magzter’e web sitesi ya da Google Play ve App Store’dan Magzter uygulamasını indirerek ulaşabilirsiniz.

Mercedes VISION EQXX menzil rekoru.

Mercedes VISION EQXX menzil rekoru.

Mercedes VISION EQXX menzil rekoru.