Arabanın yürütme maliyetleri arttı her 100 kişiden 40’ı ikinci el araba satın almaktan vazgeçiyor!

ikinci el otomobiller Haziran 2022.
ikinci el otomobiller Haziran 2022.

Arabanın yürütme maliyetlerinin artması nedeniyle her 100 kişiden 40’ı araba satın almaktan vazgeçiyor! ikinci el otomobiller Haziran 2022.

Instagram Hesabım

“Araç fiyatlarındaki artış kasko poliçeleri ve zorunlu trafik sigortalarına da direkt etki etti; dövize endeksli yedek parça fiyatlarındaki artış hasar onarımları ve periyodik, hafif, ağır bakımlarda ciddi oranlara ulaştı. Otomobili yürütme maliyetlerinin tamamı 1 sene içinde yüzde 100 oranında arttı. Akaryakıt fiyatlarının geldiği nokta ise ayrıca başlı başına bir unsur. Birkaç sene önce 400-500 TL’ye bakım yaptırabildiğiniz otomobile 2 bin TL’den aşağı bakım yaptırmak mümkün değil, yine bir takım 4 lastik almak isterseniz ortalama bir otomobil için 5-6 bin TL’yi gözden çıkarmak durumundasınız. Hepsini topladığınızda sürücüler otomobili hiç kullanmasa dahi, durduğu yerde ayda ortalama 2 bin TL harcama yapmak zorunda.” Bu açıklamayı Otomerkezi CEO’su Muhammed Ali Karakaş yaptı. Karakaş ayrıca Otomerkezi.net’i ziyaret edenlerin yüzde 40’ının yürütme maliyetleri sebebiyle bir otomobil satın almaktan vazgeçtiğini söyledi.

Yeni Kia Sportage Haziran ayında kaç para oldu? Üst paketine 100 bin liradan fazla zam geldi!

Araba Habercisi Haziran 2022 Sayısını Nerelerden Okurum? Tüm sayıları nerelerden okurum? Otomobil Dergileri 2022.

Araba Habercisi Dergisi’nin Haziran 2022 sayısı çıktı. 1992 yılından beri otomotiv gazetecisi olan Murat Tosun’un yönetiminde hazırlanan dergi nerelerden okunabiliyor?

Araba Habercisi Dergisi 41. sayısıyla karşınızda. Araba Dergileri arasında 41. sayısına ulaşan Araba Habercisi Dergisi’ni nerelerde okuyabilirsiniz.

Google Play ya da App Store’dan Turkcell Dergilik uygulamasını indirerek okuyabilirsiniz. Ben uygulama indirmek istemiyorum diyorsanız Turkcell Dergilik web sitesi üzerinden de okuyabilirsiniz.

Araba Habercisi Dergisi’ni Türk Telekom üzerinden okumak isteyenlerse Türk Telekom e dergi uygulamasını indirerek okuyabilir. Türk Telekom e dergi uygulaması hem App Store hem de Google Play üzerinden indirilebiliyor.

Dergimiz ayrıca dünyanın en büyük dijital dergi platformu Magzter üzerinden de yayınlanıyor. Uluslararası dergi platformu Magzter’e web sitesi ya da Google Play ve App Store’dan Magzter uygulamasını indirerek ulaşabilirsiniz.

ikinci el otomobiller Haziran 2022.

ikinci el otomobiller Haziran 2022.

ikinci el otomobiller Haziran 2022.