İkinci elde finansman yükünü taşıyamayan bazı irili ufaklı işletmeler iflas etti birçok çalışan işsiz kaldı!

ikinci el otomobil fiyatları otomerkezi.
ikinci el otomobil fiyatları otomerkezi.

İkinci elde finansman yükünü taşıyamayan bazı irili ufaklı işletmeler iflas etti birçok çalışan işsiz kaldı! ikinci el otomobil fiyatları otomerkezi.

INSTAGRAM HESABIM

Öncelikle bu bilgiler ve açıklamalar bana basın bülteni olarak gönderildi. İşte o basın bülteninde yer alan detaylar.

Yılın en durgun dönemine şahit olan ikinci el araç pazarına dair bazı açıklamalarda bulunan Otomerkezi.net CEO’su Muhammed Ali Karakaş, ÖTV düzenlemesi ile ilgili hem otomotiv sektöründe, hem de tüketici nezdinde çok ciddi bir beklentinin hakim olduğuna dikkat çekti.

“Devlet kanadında konuyla ilgili olarak olumlu ya da olumsuz herhangi bir açıklama yapılmadığı sürece yıl sonuna kadar ne ikinci el otomobil pazarında, ne de sıfır kilometre araç pazarında bir hareketlilik görülecektir. Nihai tüketici de, yatırımcı da bekleme pozisyonunda.” ifadelerine yer veren Karakaş, bankaların almış olduğu sıkı para politikası kararları ve tedbirlerin hem tüketici hem de taşıt kredisi tarafında olağandışı bir durgunluğa sebep olduğunu da vurguladı.

Merkez Bankası’nın uygulamaya çalıştığı politika faizinin çok üzerinde bir faizle karşılık veren bankaların vade kısıtlamalarının, tüketicileri kredi almaktan tamamen vazgeçirdiğini söyleyen Karakaş, “Banka tarafında hal böyleyken siyaset kanadından Ağustos ayında ÖTV düzenlemeleriyle ilgili ardı ardına gelen açıklamalar, vatandaşlarda ciddi bir kafa karışıklığına sebep oldu ve önemli bir bölümü beklenti içine girdi. Son günlerde 28-29 Ekim tarihlerinde ÖTV ile ilgili müspet açıklama geleceği yönündeki spekülasyonlar, beklentiyi iyice artırmış durumda.” dedi.

Fabrikada yenilenmiş ikinci el araba dönemi Türkiye’de resmen başladı! Yenilenmiş 2. el araba nedir?

Kur, faiz ve enflasyon üçgeninde, son 3 yılda otomobil fiyatlarının geldiği seviyeye karşın 15 Haziran-15 Ekim tarihleri arasında fiyatlarda yüzde 15 gerileme yaşandı.

Öte yandan durgun dönemde yatırım amaçlı otomobil satın alan kitlenin piyasadan uzaklaştığını, otomobile gerçekten ihtiyacı olan kısıtlı sayıdaki tüketicinin sahaya indiğini belirten Karakaş “Ancak bu satışlar da bir var oluş etkisi yaratmadı. ÖTV indirimi/düzenlemesi konusundaki belirsizlik devam ettiği takdirde, pazardaki durgunluk yıl sonuna kadar sürer. Sektörümüz ve vatandaşlarımız, spekülasyonlardan ziyade, ÖTV hususunda bir düzenleme ya da indirim gelecek mi sorusuna cevap arıyor. Onbinlerce kişiye istihdam sağlayan sektörümüzde gözlemlediğimiz çok ciddi durgunluk durumu, özellikle ikinci el tarafında, 4 aylık süreçte finansman yükünü taşıyamayan bazı irili ufaklı işletmelerin iflasına, birçok çalışanın da işsiz kalmasına sebep olmuştur.” açıklamasını yaptı.

Ford Fiesta için erken final! Dünya basınında Ford Fiesta üretiminin 2023 yılında biteceği yazıldı!

Araba Habercisi Ekim 2022 Sayısını Nerelerden Okurum? Tüm sayıları nerelerden okurum?

Araba Habercisi Dergisi’nin Ekim 2022 sayısı çıktı. 1992 yılından beri otomotiv gazetecisi olan Murat Tosun’un yönetiminde hazırlanan dergi nerelerden okunabiliyor?

Araba Habercisi Dergisi 44. sayısıyla karşınızda. Araba Dergileri arasında 44. sayısına ulaşan Araba Habercisi Dergisi’ni nerelerde okuyabilirsiniz.

Araba Habercisi Dergisi’ni Türk Telekom üzerinden okumak isteyenlerse Türk Telekom e dergi uygulamasını indirerek okuyabilir. Türk Telekom e dergi uygulaması hem App Store hem de Google Play üzerinden indirilebiliyor.

Google Play ya da App Store’dan Turkcell Dergilik uygulamasını indirerek okuyabilirsiniz. Ben uygulama indirmek istemiyorum diyorsanız Turkcell Dergilik web sitesi üzerinden de okuyabilirsiniz.

Dergimiz ayrıca dünyanın en büyük dijital dergi platformu Magzter üzerinden de yayınlanıyor. Uluslararası dergi platformu Magzter’e web sitesi ya da Google Play ve App Store’dan Magzter uygulamasını indirerek ulaşabilirsiniz.

ikinci el otomobil fiyatları otomerkezi.

ikinci el otomobil fiyatları otomerkezi.

ikinci el otomobil fiyatları otomerkezi.