Ben değil ikinci elin CEO’su söylüyor! Bu ay taşıt kredilerinin faiz oranlarında bir düşüş beklentisi var!

İkinci el otomobil fiyatları 2022.
İkinci el otomobil fiyatları 2022.

Ben değil ikinci elin CEO’su söylüyor! Bu ay taşıt kredilerinin faiz oranlarında bir düşüş beklentisi var! İkinci el otomobil fiyatları 2022.

Instagram Hesabım

İkinci elin güçlü oyuncularından Otomerkezi.net, gündemdeki konuların otomotiv pazarına olan etkilerini ve bahar aylarına dair pazar öngörülerini paylaştı. Otomerkezi.net CEO’su Muhammed Ali Karakaş, “BDDK’nın almış olduğu karar doğrultusunda ivme kazanan otomotiv pazarında, Rusya-Ukrayna savaşının getirecekleri de bir yandan tartışma konusu haline geldi. Savaşın ne kadar süreceğine dair bir belirsizlik atmosferinin olması, iç piyasayı bir süreliğine olumsuz etkilese de, tüketici BDDK’nın almış olduğu karar ve sıfır otomobillerin zamlanmasıyla beraber ikinci el otomobillere yönelmiş vaziyette. İkinci elin bu yükseliş trendini Mart ayında da sürdüreceğini öngörüyoruz. Bu ay faiz oranlarında da bir düşüş beklentisi var. Şayet bu beklenti gerçekleşirse ayın ikinci yarısından sonra bayramın yaklaşmasının da etkisiyle sektörü bir hayli hareketlendirecektir.” açıklamasında bulundu.

Rusya-Ukrayna Savaşı’nın otomotivde araç başı üretim maliyetlerini tekrar artıracağını öngörüyorlar!

Otomobil fiyatlarının düşmeyeceği kesinleşti, pandemi kısıtlamalarının gevşetilmesi olumlu etki yaratacak!

“Öte yandan operasyonel filo kiralama şirketleri de parklarını yenilemek adına aksiyon almak üzere çalışmalara başlamış durumda. Bununla birlikte sıfır tarafında da Mart-Nisan ayında hareketlilik olacak görüntüsü var.” şeklinde konuşan Karakaş, “Sıfır otomobillerde fiyat artışlarının devam etmesi, tedarik problemlerinin artması, fiyatlarda düşüş yaşanmayacağını da kesinleştiriyor. Öte yandan Rusya’nın otomobil üretiminde büyük önem arz eden yarı iletken hammaddelerde yaklaşık yüzde 30 pazar payına sahip olması, bazı otomobil fabrikalarında tedarik zincirini daha da sıkıştıracak gibi görünüyor. Sıfır kilometre araç pazarına bir parça daha negatif etkisi olacak bu durum, ikinci el otomobil sektörüne ise pozitif bir etki yaratacaktır.” ifadelerine yer verdi.

Honda Civic Sedan Mart 2022 fiyat listesi açıklandı! Şubat ayına göre Civic fiyatları ne kadar zamlandı?

Araba Habercisi Mart 2022 Sayısını Nerelerden Okurum? Tüm sayıları nerelerden okurum?

Araba Habercisi Dergisi’nin Mart 2022 sayısı çıktı. 1992 yılından beri otomotiv gazetecisi olan Murat Tosun’un yönetiminde hazırlanan dergi nerelerden okunabiliyor?

Araba Habercisi Dergisi 38. sayısıyla karşınızda. Araba Dergileri arasında 38. sayısına ulaşan Araba Habercisi Dergisi’ni nerelerde okuyabilirsiniz.

Google Play ya da App Store’dan Turkcell Dergilik uygulamasını indirerek okuyabilirsiniz. Ben uygulama indirmek istemiyorum diyorsanız Turkcell Dergilik web sitesi üzerinden de okuyabilirsiniz.

Araba Habercisi Dergisi’ni Türk Telekom üzerinden okumak isteyenlerse Türk Telekom e dergi uygulamasını indirerek okuyabilir. Türk Telekom e dergi uygulaması hem App Store hem de Google Play üzerinden indirilebiliyor.

Araba Habercisi Dergisi Mart 2022 sayısı ayrıca diğer tüm sayılarıyla birlikte Dijital basın dergilikte.

İkinci el otomobil fiyatları 2022.

İkinci el otomobil fiyatları 2022.

İkinci el otomobil fiyatları 2022.