Üçten fazla araç alış ve satışı yapan kişilere uyarı gönderilmeye başladı! O belgede neler yazıyor?

ikinci el araba 1 yıl 3 adet
ikinci el araba 1 yıl 3 adet

Üçten fazla araç alış ve satışı yapan kişilere uyarı yazıları gönderilmeye başladı! O belgede neler yazıyor? ikinci el araba 1 yıl 3 adet.

INSTAGRAM HESABIM

Bu belgeyi sosyal medya hesaplarımdan bana gönderilen belgeler arasında gördüm.

Hepimizin bildiği gibi otomobil alım satım işiyle uğraşanlar için 6+6 kuralı var. Yani 6 ay ve 6 bin kilometre dolmadan satın alınan sıfır kilometre otomobiller satılamıyor.

Bunun şahıs tarafını ilgilendiren kısmındaysa 1 yılda en fazla üç kez araç alım satımına izin veriliyor.

İşi olmadığı halde otomobil alıp satan kişiler için bu şekilde bir kısıtlama getirilmiş durumda.

Gelir İdaresi Başkanlığı ve Veri Yönetimi Daire başkanlığı tarafından ilgili kaymakamlıklara bilgilendirme yapılıyor.

Bu bilgilendirmeyle 3 adetten fazla araç alış ve satışı yapan mükellefler listesinde ismine rastlanılan kişiye uyarı yazısı gönderiliyor.

Bu uyarı yazısında “bu yazının tarafınıza tebliğ edilmesinden itibaren 15 gün içerisinde Gelirler İdaresi’ne müracaat ederek mükellefiyet kaydınızı tesis ettirmeniz veya konu ile ilgili olarak izahta bulunmanız gerekmektedir” deniliyor. “Aksi taktirde mükellefiyet kaydınız geçmişe yönelik olarak resen tesis edilerek ve ilgili dönem matrahınız takdir komisyonu marifetiyle takdir edilerek adınıza vergi/ceza ihbarnamesi düzenlenecektir” diye belirtiliyor.

Bir yılda 3 araçtan fazla alış ve satış yapan şahıslar için bu tip uyarılar gönderilmeye başladı.

ÖTV Matrah Artırımı haberleri sonrası Tofaş’tan Fiat Egea Ailesi için 36 ay vadeli kredi kampanyası geldi!

Araba Habercisi Kasım 2022 Sayısını Nerelerden Okurum? Tüm sayıları nerelerden okurum?

Araba Habercisi Dergisi’nin Kasım 2022 sayısı çıktı. 1992 yılından beri otomotiv gazetecisi olan Murat Tosun’un yönetiminde hazırlanan dergi nerelerden okunabiliyor?

Araba Habercisi Dergisi 45. sayısıyla karşınızda. Araba Dergileri arasında 45. sayısına ulaşan Araba Habercisi Dergisi’ni nerelerde okuyabilirsiniz.

Araba Habercisi Dergisi’ni Türk Telekom üzerinden okumak isteyenlerse Türk Telekom e dergi uygulamasını indirerek okuyabilir. Türk Telekom e dergi uygulaması hem App Store hem de Google Play üzerinden indirilebiliyor.

Google Play ya da App Store’dan Turkcell Dergilik uygulamasını indirerek okuyabilirsiniz. Ben uygulama indirmek istemiyorum diyorsanız Turkcell Dergilik web sitesi üzerinden de okuyabilirsiniz.

Dergimiz ayrıca dünyanın en büyük dijital dergi platformu Magzter üzerinden de yayınlanıyor. Uluslararası dergi platformu Magzter’e web sitesi ya da Google Play ve App Store’dan Magzter uygulamasını indirerek ulaşabilirsiniz.

ikinci el araba 1 yıl 3 adet.

ikinci el araba 1 yıl 3 adet

ikinci el araba 1 yıl 3 adet