Hyundai Tucson Yerli Üretim bir araç olabilir! İyi ama bu habere neden gerektiği kadar sevinmedim!

Hyundai Tucson Yerli Üretim 2023.
Hyundai Tucson Yerli Üretim 2023.

Hyundai Tucson Yerli Üretim bir araç olabilir! İyi ama bu habere neden gerektiği kadar sevinmedim! Hyundai Tucson Yerli Üretim 2023.

YOUTUBE KANALIM

Bu haberde yer alan içerikler Otomotiv Gazetecisi Emre Özpeynirci’nin sosyal medya hesaplarından paylaştığı bilgilerdir.

Özpeynirci, Kocaeli İzmit’teki Hyundai Assan Fabrikası’nın üretim bilgileriyle ilgili çok önemli bir paylaşım yaptı. Bu paylaşımda Türkiye’de üretilecek modellerin yol haritasının belli olmaya başladığı dile getirildi.

Buna göre; Hyundai i10 üretimi büyük ihtimalle bitecek. Aynı fabrikada üretilen Hyundai i20 ve Hyundai Bayon modellerinin üretimiyse yeni nesilleriyle birlikte devam edecek.

Toplam 235 bin adet araç üretme kapasitesi olan Hyundai Assan Fabrikası’nın gelecek dönemde üçüncü model olarak yüksek olasılıkla Hyundai Tucson modeli olacağı dile getiriliyor.

Yine Özpeynirci’nin yazdığı bilgilere göre yenilenen Hyundai Tucson ve elektrikli yeni Hyundai Kona Kasım ayından itibaren Türkiye’de satışa sunulacak.

Hyundai Tucson’un yerli üretim bir araç olmasının konuşulmasına bile gerçekten çok sevindim.

Ancak gerektiği kadar sevinemedim.

Çünkü Hyundai’nin iç pazar yerine burada ürettiği araçların büyük bir bölümünü yurt dışına ihraç ediyor olması, Hyundai Tucson yerli olsa bile yine az bulunacak düşüncesini aklıma getirdi.

OSD tarafından açıklanan 2022 sonuçlarına göre, Hyundai Assan Türkiye’de 208.100 adet sıfır kilometre Hyundai üretti.

Bu araçların 176.664 adeti ihraç edildi. Yani iç pazara bu üretimden düşen araç sayısı 12 ayın toplamında 31.436 adet oldu.

TOGG TESTİMİ İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Araba Habercisi Mart 2023 Sayısını Nerelerden Okurum? Tüm sayıları nerelerden okurum?

Araba Habercisi Dergisi’nin Mart 2023 sayısı çıktı. 1992 yılından beri otomotiv gazetecisi olan Murat Tosun’un yönetiminde hazırlanan dergi nerelerden okunabiliyor? Dergimiz bundan sonra bedava indirerek, okunabiliyor.

Araba Habercisi Dergisi 49. sayısıyla karşınızda. Araba Dergileri arasında 49. sayısına ulaşan Araba Habercisi Dergisi’ni nerelerde okuyabilirsiniz. Dergimizi bağlantılardan da görebileceğiniz gibi web sitemizden de ücretsiz olarak indirerek okuyabilirsiniz.

Google Play ya da App Store’dan Turkcell Dergilik uygulamasını indirerek okuyabilirsiniz. Ben uygulama indirmek istemiyorum diyorsanız Turkcell Dergilik web sitesi üzerinden de okuyabilirsiniz.

Dergimiz ayrıca dünyanın en büyük dijital dergi platformu Magzter üzerinden de yayınlanıyor. Uluslararası dergi platformu Magzter’e web sitesi ya da Google Play ve App Store’dan Magzter uygulamasını indirerek ulaşabilirsiniz.

MSE Medya Dergi Grubu Ailesi’nin bir üyesi olan Araba Habercisi Dergisi dergi çıkarmanın zor olduğu bu dönemde 49. sayısını görme başarısını göstererek benim için haklı gururlardan biri oldu.

ARABA HABERCİSİ MART 2023 SAYISINI İNDİR

Hyundai Tucson Yerli Üretim 2023.

Hyundai Tucson Yerli Üretim 2023.

Hyundai Tucson Yerli Üretim 2023.