Trafikten çekilmesi gereken araçlar için teşvik gerekiyor! Hurda Teşviki konusunda önemli açıklama geldi!

Hurda teşviki 2022 ikinci el.
Hurda teşviki 2022 ikinci el.

Trafikten çekilmesi gereken araçlar için teşvik gerekiyor! Merakla beklediğim o açıklama geldi! Hurda teşviki 2022 ikinci el.

Instagram Hesabım

Otomotiv Distribütörleri Derneği ODD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Haydar Bozkurt, usta gazeteci Emre Özpeynirci’ye yaptığı açıklamalarda hurda teşviki konusunu gündeme getirdi. İşte o açıklama.

İkinci el araçları ihraç etme konusunda açıklamalar yapan Ali Haydar Bozkurt konu hakkında şunları söyledi: “Avrupa’da belli yaşın üzerindeki araçların diğer ülkelere ihraç edildiğini biliyoruz. Biz bunu yapamıyoruz çünkü ikinci el araçların üzerinde çok büyük bir vergi yükü var. Yani sıfır araç alırken üzerine yüklenen yüksek vergiler ihracat şansını bitiriyor.

Düşünsenize bizim 10 yaşın üzerindeki ikinci el araçlarımız yüksek vergiler nedeniyle yurtdışındaki sıfır araçlardan pahalı. Böyle bir durumda eski araçları kime satabiliriz. Kendi içimize hapsolduk. Trafikten çekilmesi gereken araçlar için teşvik gerekiyor. Aksi taktirde kimsenin yerine başka bir araç koyacak gücü yok. Sonuç olarak işin başındaki yanlışlık durumu buraya getiriyor.”

Umarım bu açıklamalar ses bulur ve trafikteki hurda araçlardan kurtulmak için bir fırsat olur.

Sıfır kilometre otomobil satın alındığı zaman altı ay satılamayacak! O arabalar için büyük avantaj olur!

Araba Habercisi Yaz Sayısını Nerelerden Okurum? Tüm sayıları nerelerden okurum?

Araba Habercisi Dergisi’nin Yaz 2022 sayısı çıktı. 1992 yılından beri otomotiv gazetecisi olan Murat Tosun’un yönetiminde hazırlanan dergi nerelerden okunabiliyor?

Araba Habercisi Dergisi 42. sayısıyla karşınızda. Araba Dergileri arasında 42. sayısına ulaşan Araba Habercisi Dergisi’ni nerelerde okuyabilirsiniz.

Google Play ya da App Store’dan Turkcell Dergilik uygulamasını indirerek okuyabilirsiniz. Ben uygulama indirmek istemiyorum diyorsanız Turkcell Dergilik web sitesi üzerinden de okuyabilirsiniz.

Araba Habercisi Dergisi’ni Türk Telekom üzerinden okumak isteyenlerse Türk Telekom e dergi uygulamasını indirerek okuyabilir. Türk Telekom e dergi uygulaması hem App Store hem de Google Play üzerinden indirilebiliyor.

Dergimiz ayrıca dünyanın en büyük dijital dergi platformu Magzter üzerinden de yayınlanıyor. Uluslararası dergi platformu Magzter’e web sitesi ya da Google Play ve App Store’dan Magzter uygulamasını indirerek ulaşabilirsiniz.

Türkiye’nin en çok satan SUV modeli olma yolunda ilerleyen Fiat Egea Cross kaç para?

Araba Habercisi Dergisi Yaz 2022 Sayısı’nda neler var?

Hurda teşviki 2022 ikinci el.

Siz isterseniz yine de önce boyaya bakın!

Yeni Suzuki S-CROSS Türkiye Yollarına Çıktı!

Yeni MG ZS EV Son Çeyrekte Türkiye’de satışa sunuluyor.

Hoşça kal Kadjar Merhaba Austral.

Audi A6 Avant e-tron concept gösterildi!

Ateş gibi araba: Mazda 3.

Yeni Dacia Duster hiç olmadığı kadar güçlü.

Renault MORPHOZ gerçek oldu.

Elektrikli araçların menzilinde devrim: Mercedes Vision EQXX.

Hurda teşviki 2022 ikinci el.

Hurda teşviki 2022 ikinci el.

Hurda teşviki 2022 ikinci el.