Honda Civic e:HEV hibrit için fiyatlar ve teknik özellikler açıklandı! Hibrit Honda Civic ne zaman çıkıyor?

Honda Civic Hibrit 2022.
Honda Civic Hibrit 2022.

Honda tamamen yeni Civic e:HEV için fiyatları ve teknik özellikleri açıkladı! Hibrit Civic ne zaman çıkıyor? Honda Civic Hibrit 2022.

Instagram Hesabım

Honda Civic e:HEV fiyatı İngiltere pazarı için 29 bin Sterlin olarak açıklandı. Honda Civic Hibrit Avrupa’da müşteriler tarafından siparişlere açılmış durumda. Araçların teslimatıysa Ekim ayından itibaren yapılmaya başlayacak. Bu modelin Türkiye’ye gelip gelmeyeceğiyle ilgili bir bilgi şimdilik bulunmuyor.

Bu arada Civic , 1972’de piyasaya sürülmesinden bu yana 170 ülkede 27,5 milyondan fazla satış rakamına ulaşmasını 50. yıl dönümünüyle kutluyor. Bu otomobilin lansmanı, markanın Avrupa’daki tüm binek otomobillerinin 2022’nin sonuna kadar elektrikli hale getirilmesi için Electric Vision stratejisinin tamamlanması anlamına da geliyor.

Honda Civic e:HEV181 HP güç üretirken bu veriye 315 Nm’lik son derece iyi bir tork verisi eşlik ediyor. Aracın 0-100 km/s hızlanması içinse 7.8 saniyenin yeterli olduğu belirtiliyor. Günlük kullanıma en yakın tüketim verisi olan WLTP formuna göre Honda Civic modelinin ortalama yakıt tüketimiyse 4.6 litre. Fabrika verilerine göre açıklanan son hızı 180 km/s. Ancak araçta 2.0- litre direkt enjeksiyonlu benzinli motor görev yapıyor. Bu motorun görev yapması nedeniyle Türkiye’de satışa sunulması durumunda 2 litre hacimli motorlu araçların vergisi yüksek olduğu için fiyatı da çok yüksek olacaktır.

Nissan Qashqai E-Power nedir? Yıl sonunda Türkiye’de satılacak araç elektrikli ama benzinli motoru da var!

Araba Habercisi Yaz Sayısını Nerelerden Okurum? Tüm sayıları nerelerden okurum?

Araba Habercisi Dergisi’nin Yaz 2022 sayısı çıktı. 1992 yılından beri otomotiv gazetecisi olan Murat Tosun’un yönetiminde hazırlanan dergi nerelerden okunabiliyor?

Araba Habercisi Dergisi 42. sayısıyla karşınızda. Araba Dergileri arasında 42. sayısına ulaşan Araba Habercisi Dergisi’ni nerelerde okuyabilirsiniz.

Google Play ya da App Store’dan Turkcell Dergilik uygulamasını indirerek okuyabilirsiniz. Ben uygulama indirmek istemiyorum diyorsanız Turkcell Dergilik web sitesi üzerinden de okuyabilirsiniz.

Araba Habercisi Dergisi’ni Türk Telekom üzerinden okumak isteyenlerse Türk Telekom e dergi uygulamasını indirerek okuyabilir. Türk Telekom e dergi uygulaması hem App Store hem de Google Play üzerinden indirilebiliyor.

Dergimiz ayrıca dünyanın en büyük dijital dergi platformu Magzter üzerinden de yayınlanıyor. Uluslararası dergi platformu Magzter’e web sitesi ya da Google Play ve App Store’dan Magzter uygulamasını indirerek ulaşabilirsiniz.

Honda Civic Hibrit 2022.

Honda Civic Hibrit 2022.

Honda Civic Hibrit 2022.