Ford yangın riski nedeniyle dünya çapında 634.000 SUV’u geri çağırıyor! Neden yangın riski var?

Ford Kuga geri çağrıldı 2022
Ford Kuga geri çağrıldı 2022

Ford yangın riski nedeniyle dünya çapında 634.000 aracı geri çağırıyor! Neden yangın riski var? Ford Escape (Türkiye’de Ford Kuga) ve Ford Bronco modelleri geri çağrıldı. Ford Kuga geri çağrıldı 2022.

INSTAGRAM HESABIM

Reuters tarafından yayınlanan haberin içeriğine göre bazı Ford SUV modellerinde yangın riski var.

Yazılan bu haberde açıklanan bilgilere göre yangın riski nedeniyle dünya çapında 634.000 SUV araç yangın riski nedeniyle geri çağrıldı ve bu araçları kullananların araçlarını kontrol ettirmesi belirtildi.

Açıklanan araçlar ülkemizde Ford Kuga adıyla satılan Ford Escape ve henüz Türkiye yollarına çıkmayan Ford Bronco modellerini kapsıyor. Bu durum 3 silindirli, 1,5 litre motorlu seçenek için geçerli.

Ford yönetiminin yaptığı söylenen açıklamada 54 adet 1,5 litrelik motorlu seçenekte kaput altı yangın raporu olduğunu söylenmiş.

Yangın riskini çatlayabilecek bir yakıt enjektörünün yakıt ya da yakıt buharının birikimine neden olabileceği ve potansiyel olarak kaputun altında yangına neden olabileceği belirtilmiş.

Geri çağırma, Amerika Birleşik Devletleri’nde yaklaşık 520.000 aracı ve diğer ülkelerde yaklaşık 114.000 aracı kapsıyormuş.

Türkiye’den etkilenen araç olup olmadığını bilmiyorum.

İşte önce ve sonrasıyla Fiat Egea Sedan modelinin Easy paketli seçeneklerinin fiyat listesi!

Araba Habercisi Kasım 2022 Sayısını Nerelerden Okurum? Tüm sayıları nerelerden okurum?

Araba Habercisi Dergisi’nin Kasım 2022 sayısı çıktı. 1992 yılından beri otomotiv gazetecisi olan Murat Tosun’un yönetiminde hazırlanan dergi nerelerden okunabiliyor?

Araba Habercisi Dergisi 45. sayısıyla karşınızda. Araba Dergileri arasında 45. sayısına ulaşan Araba Habercisi Dergisi’ni nerelerde okuyabilirsiniz.

Araba Habercisi Dergisi’ni Türk Telekom üzerinden okumak isteyenlerse Türk Telekom e dergi uygulamasını indirerek okuyabilir. Türk Telekom e dergi uygulaması hem App Store hem de Google Play üzerinden indirilebiliyor.

Google Play ya da App Store’dan Turkcell Dergilik uygulamasını indirerek okuyabilirsiniz. Ben uygulama indirmek istemiyorum diyorsanız Turkcell Dergilik web sitesi üzerinden de okuyabilirsiniz.

Dergimiz ayrıca dünyanın en büyük dijital dergi platformu Magzter üzerinden de yayınlanıyor. Uluslararası dergi platformu Magzter’e web sitesi ya da Google Play ve App Store’dan Magzter uygulamasını indirerek ulaşabilirsiniz.

Ford Kuga geri çağrıldı 2022.

Ford Kuga geri çağrıldı 2022.

Ford Kuga geri çağrıldı 2022.