Continental’den sürdürülebilir toplu taşıma için 3 yeni lastik çözümü geldi! İşte o yeni lastikler!

Continental 2022 IAA Taşımacılık Fuarı
Continental 2022 IAA Taşımacılık Fuarı

Continental’den sürdürülebilir toplu taşıma için 3 yeni lastik çözümü geldi! İşte o yeni lastikler! Continental 2022 IAA Taşımacılık Fuarı.

INSTAGRAM HESABIM

Continental, şehir içi yolcu ve yük taşımacılığı alanında daha fazla sürdürülebilirliğin gerekli olduğuna inanıyor. Özellikle şehir içi yolcu ve yük taşımacılığına olan talebin devam etmesi nedeniyle trafiğe çıkan elektrikli şehir içi otobüs sayısı da her geçen gün artıyor.

Avrupa Otomobil Üreticileri Derneği’ne (ACEA) göre, Avrupa Birliği’nde yeni trafiğe çıkan elektrikli otobüs sayısı 2021 yılında ciddi anlamda artarak pazar payını yüzde 10,6’ya yükseldi.

Aynı dönemde, elektrikli otobüsler Avrupa Birliği’nde yeni otobüs tescillerinin yüzde 30’undan fazlasını oluşturuyordu. Pazar araştırmalarına göre, 2021- 2025 arasında elektrikli otobüs kullanımında yıllık yüzde 35’e varan büyüme oranları bekleniyor.

Daha sürdürülebilir toplu taşıma için tasarlanan Conti Urban Şehir içi elektrikli otobüs ve kargo araçları için tasarlanan Continental’in sürdürülebilir konsept lastiği Conti Urban, 2022 IAA Taşımacılık Fuarı’nda dünya prömiyerini kutladı.

Karayolu için onaylanmış olan bu konsept lastiği, yaklaşık yüzde 50 civarında yenilenebilir ve geri dönüştürülmüş ham madde içeriyor. Kullanılan tüm malzemeler yakın gelecekte seri üretimde de kullanılabilir.

Conti Urban lastiğinin sırtı; kolza yağı, pirinç kabuğu küllerinden elde edilen silika ve Continental ve Alman uluslararası işbirliği kurumu (GIZ) ortak projesiyle tedarik edilen doğal kauçuk gibi, yüzde 68 oranında yenilenebilir malzemeler içeriyor.

Lastik kaplandığında, yani karkas yepyeni bir sırta sahip olduğunda, yenilenebilir ve geri dönüştürülmüş ham maddelerin payı yüzde 90’ın üzerine çıkıyor. 2050 yılına kadar lastik ürünlerini yüzde 100 sürdürülebilir malzemelerden üretmeyi taahhüt eden Continental, tüm tedarik zincirlerinde tam bir iklim nötrlüğü sağlamayı hedefliyor.

Toyota Corolla Sedan Ekim 2022 fiyat listesi açıklandı! Toyota Corolla Sedan kaç paraya satışa sunuluyor?

Araba Habercisi Ekim 2022 Sayısını Nerelerden Okurum? Tüm sayıları nerelerden okurum?

Araba Habercisi Dergisi’nin Ekim 2022 sayısı çıktı. 1992 yılından beri otomotiv gazetecisi olan Murat Tosun’un yönetiminde hazırlanan dergi nerelerden okunabiliyor?

Araba Habercisi Dergisi 44. sayısıyla karşınızda. Araba Dergileri arasında 44. sayısına ulaşan Araba Habercisi Dergisi’ni nerelerde okuyabilirsiniz.

Araba Habercisi Dergisi’ni Türk Telekom üzerinden okumak isteyenlerse Türk Telekom e dergi uygulamasını indirerek okuyabilir. Türk Telekom e dergi uygulaması hem App Store hem de Google Play üzerinden indirilebiliyor.

Google Play ya da App Store’dan Turkcell Dergilik uygulamasını indirerek okuyabilirsiniz. Ben uygulama indirmek istemiyorum diyorsanız Turkcell Dergilik web sitesi üzerinden de okuyabilirsiniz.

Dergimiz ayrıca dünyanın en büyük dijital dergi platformu Magzter üzerinden de yayınlanıyor. Uluslararası dergi platformu Magzter’e web sitesi ya da Google Play ve App Store’dan Magzter uygulamasını indirerek ulaşabilirsiniz.

Sarı sayfa sahibinden internet sitesinde yaprak kımıldamıyor gibi! İşte karşılaştırmalı rakamlar!

Araba Habercisi Dergisi Ekim Sayısında neler var?

Continental 2022 IAA Taşımacılık Fuarı.

İşte Yeni Renault Megane.

Yeni Dacia Duster hiç olmadığı kadar güçlü.

Yeni Honda City Rekabeti seviyor.

Yeni Volkswagen Polo büyük oynuyor.

Tüm özellikleriyle Mazda 3.

Yeni 7 Serisi ilk olarak elektrik verecek.

Mercedes-Benz C-Serisi All-Terrain Türkiye’de satışa sunuldu.

Kia K5 keşke Türkiye’ye gelse dediklerimizden.

Audi Q3 Sportback modelinde karizma standart.

Otomobil fabrikalarını artık robotlar koruyacak.

Küçük bir çakmak kadar ama 2TB.

Çevrimiçi flörtün riskleri neler?

Sahte reklam uygulamalarına dikkat.

Galaxy SmartTag ne işe yarıyor?

Continental 2022 IAA Taşımacılık Fuarı.

Continental 2022 IAA Taşımacılık Fuarı

Continental 2022 IAA Taşımacılık Fuarı.