Ehliyeti bile yok ama 16 yaşında Avrupa Ralli Kupası finaline katılmaya hak kazanan ilk Türk pilot oldu!

Avrupa Ralli Kupası Kerem Kazaz.
Avrupa Ralli Kupası Kerem Kazaz.

Ehliyeti bile yok ama 16 yaşında Avrupa Ralli Kupası finaline katılmaya hak kazanan ilk Türk pilot oldu! Avrupa Ralli Kupası Kerem Kazaz.

INSTAGRAM HESABIM

Türkiye’nin en genç ralli pilotlarından 16 yaşındaki Kerem Kazaz ve co-pilotu Ali Emre Yılmaz ikilisi, İspanya’daki ikinci asfalt yarışı olan 55. Rias Baixas rallisini hatasız ve takım talimatlarına harfiyen uyarak genel klasmanda 25. olarak tamamladı.

Kerem Kazaz bu büyük başarıyı Türkiye’de üretilen yerli üretim Renault Clio 5 ile elde etti. Otomobille çok iyi bir uyum yakalayan Kazaz, destek bulabilirse bu dev organizasyonda start alacak.

Aynı zamanda bir önceki yarıştaki başarılarıyla Avrupa Ralli Kupasında da finalde yarışma hakkını elde eden 16 yaşındaki ilk Türk pilot oldu. Kerem Kazaz elde ettiği bu başarıyla gurur kaynaklarımız arasına adını altın harflerle yazdırdı.

Yaşı dolayısıyla ehliyeti olmadığından Alman federasyonu gerekli izinleri alabilirse ve bizde gerekli desteği elde edebilirsek 3-5 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek 25. Uluslararası ADMV-Lausitz Rallye ülkemizi temsil edecek.

Avrupa Ralli Kupası Kerem Kazaz

Araba Habercisi Ekim 2022 Sayısını Nerelerden Okurum? Tüm sayıları nerelerden okurum?

Araba Habercisi Dergisi’nin Ekim 2022 sayısı çıktı. 1992 yılından beri otomotiv gazetecisi olan Murat Tosun’un yönetiminde hazırlanan dergi nerelerden okunabiliyor?

Araba Habercisi Dergisi 44. sayısıyla karşınızda. Araba Dergileri arasında 44. sayısına ulaşan Araba Habercisi Dergisi’ni nerelerde okuyabilirsiniz.

Araba Habercisi Dergisi’ni Türk Telekom üzerinden okumak isteyenlerse Türk Telekom e dergi uygulamasını indirerek okuyabilir. Türk Telekom e dergi uygulaması hem App Store hem de Google Play üzerinden indirilebiliyor.

Google Play ya da App Store’dan Turkcell Dergilik uygulamasını indirerek okuyabilirsiniz. Ben uygulama indirmek istemiyorum diyorsanız Turkcell Dergilik web sitesi üzerinden de okuyabilirsiniz.

Dergimiz ayrıca dünyanın en büyük dijital dergi platformu Magzter üzerinden de yayınlanıyor. Uluslararası dergi platformu Magzter’e web sitesi ya da Google Play ve App Store’dan Magzter uygulamasını indirerek ulaşabilirsiniz.

Avrupa Ralli Kupası Kerem Kazaz

Araba Habercisi Dergisi Ekim Sayısında neler var? Avrupa Ralli Kupası Kerem Kazaz.

İşte Yeni Renault Megane.

Yeni Dacia Duster hiç olmadığı kadar güçlü.

Yeni Honda City Rekabeti seviyor.

Yeni Volkswagen Polo büyük oynuyor.

Tüm özellikleriyle Mazda 3.

Yeni 7 Serisi ilk olarak elektrik verecek.

Mercedes-Benz C-Serisi All-Terrain Türkiye’de satışa sunuldu.

İşte en ucuz sıfır kilometre otomobiller! Türkiye’de Ekim ayında en uygun fiyata hangi sıfır arabalar var?

Kia K5 keşke Türkiye’ye gelse dediklerimizden.

Audi Q3 Sportback modelinde karizma standart.

Otomobil fabrikalarını artık robotlar koruyacak.

Küçük bir çakmak kadar ama 2TB.

Çevrimiçi flörtün riskleri neler?

Sahte reklam uygulamalarına dikkat.

Galaxy SmartTag ne işe yarıyor?

Avrupa Ralli Kupası Kerem Kazaz.

Avrupa Ralli Kupası Kerem Kazaz.

Avrupa Ralli Kupası Kerem Kazaz.