Merhaba yeni Fiat Egea! Fiat Egea’nın ne zaman yenileneceği resmi olarak açıklandı! Başka olacak!

2025 Fiat Tipo Egea nasıl olacak?
2025 Fiat Tipo Egea nasıl olacak?

Merhaba yeni Egea! Fiat Egea’nın ne zaman yenileneceği açıklandı! Bildiklerinizi unutun, başka oluyor! 2025 Fiat Egea nasıl olacak? Fiat Tipo Egea ne zaman yenilenecek? Fiat Egea 2025 yılında nasıl değişecek? Elektrikli Fiat Egea gelecek mi? Fiat Egea ismi devam edecek mi? 2025 Fiat Tipo Egea nasıl olacak?

YOUTUBE KANALIM

Fiat Başkanı Olivier François Auto Express’e yaptığı açıklamada: “Tipo’yu değiştirmemiz gerekiyor. Onu 2025’te göreceksiniz. Biraz SUV benzeri olacak ama bunu yenilikçi bir şekilde yapacak” dedi.

Bu modelde neler olmasını bekliyorum? Öncelikle Stellantis Grubu’nun diğer markalarında karşımıza çıkmaya başlayan yeni kimliğin bu araçta da olacağı kesin gibi. Yani Peugeot 408 ya da Citroen C4X karakterinde bir araç göreceğiz. Bunun yanında Fiat markasının Güney Amerika pazarında sattığı modellerin tasarımları da sevilmiş görünüyor. Fiat markası global olma yolunda 2025 yılından itibaren tüm modellerini benzer bir kimliğe büründürecek.

Bursa’daki Tofaş Fabrikası’nda üretilen Fiat Egea hepimizin bildiği gibi yurt dışında Fiat Tipo ismiyle satılıyor. Fiat markasının patronunun bu açıklamasının ardından merak edilen konulardan birisi Egea isminin devam edip etmeyeceği oldu.

Sanırım Fiat Egea ismi için yolun sonu 2025 yılında gelecek ve 2025 model  araç Fiat Tipo ismini alarak bizim buralarda da boy gösterecek. Bu arada merak edilen bir diğer konu Fiat Egea Sedan modelinin ne olacağı.

Bizde SUV olarak satılan Fiat Tipo, Avrupa pazarlarında HB olarak satılıyor. Marka 2025 yılı itibariyle bu modeli bir SUV modele çevirmeye karar verdi. Durum böyle olursa, yani gövde tamamen değişirse Fiat Egea Sedan üretimi de bu modelin çıkmasıyla birlikte sona erecek. Tofaş Fabrikası’nda Fiat Tipo ismiyle yüksek satış rakamlarına ulaşması beklenen bu yeni model üretilecek ve satılacak.

450 bin adetlik kapasitesi olan Tofaş Fabrikası işte bu yeni modellerle tam kapasiteye çıkacak. Tofaş 2022 yılında Türkiye’de 263.747 adet sıfır kilometre Fiat üretti. Bu araçların 121.477 adeti ihraç edildi.

Stellantis Grubu’nun diğer markalarından bildiğimiz 1.2 turbo benzinli ve 1.5 litre turbo dizel motorların 2025 Fiat Tipo’da kullanılması kesin gibi görünüyor. Bu değişim sırasında Fiat için en büyük artılardan birisi sevilen ve adı sorunsuzlar arasında anılan EAT8 otomatik şanzımanı kullanmaya başlaması olacak. Elektrikli Fiat Egea yani Fiat Tipo modeli de 2025 yılında bu değişimle birlikte ortaya çıkacak. Tofaş Fabrikası’nda üretilecek bu model Türkiye’nin elektrikli üretime dönüşü konusunda da büyük bir rol oynayacak.

Şimdi merak edilen asıl konu 2025 yılında çıkacak olan bu modelin sadece Fiat gövdesiyle mi satılacağı! Bunun yerine Stellantis Grubu’nun diğer markalarında da olacak bir model olmasını bekliyorum.

Peugeot 408 Türkiye’de ne zaman satışa sunulacak? Resmi tarih bana gönderilen davetle ortaya çıktı!

2025 Fiat Tipo Egea nasıl olacak?

Araba Habercisi Ocak 2023 Sayısını Nerelerden Okurum? Tüm sayıları nerelerden okurum?

Araba Habercisi Dergisi’nin Ocak 2023 sayısı çıktı. 1992 yılından beri otomotiv gazetecisi olan Murat Tosun’un yönetiminde hazırlanan dergi nerelerden okunabiliyor?

Araba Habercisi Dergisi 47. sayısıyla karşınızda. Araba Dergileri arasında 47. sayısına ulaşan Araba Habercisi Dergisi’ni nerelerde okuyabilirsiniz.

Araba Habercisi Dergisi’ni Türk Telekom üzerinden okumak isteyenlerse Türk Telekom e dergi uygulamasını indirerek okuyabilir. Türk Telekom e dergi uygulaması hem App Store hem de Google Play üzerinden indirilebiliyor.

Google Play ya da App Store’dan Turkcell Dergilik uygulamasını indirerek okuyabilirsiniz. Ben uygulama indirmek istemiyorum diyorsanız Turkcell Dergilik web sitesi üzerinden de okuyabilirsiniz.

Dergimiz ayrıca dünyanın en büyük dijital dergi platformu Magzter üzerinden de yayınlanıyor. Uluslararası dergi platformu Magzter’e web sitesi ya da Google Play ve App Store’dan Magzter uygulamasını indirerek ulaşabilirsiniz.

MSE Medya Dergi Grubu Ailesi’nin bir üyesi olan Araba Habercisi Dergisi dergi çıkarmanın zor olduğu bu dönemde 47. sayısını görme başarısını göstererek benim için haklı gururlardan biri oldu.

2025 Fiat Tipo Egea nasıl olacak

2025 Fiat Tipo Egea nasıl olacak?