Elektrikli Opel Mokka’nın gücü ve menzili artırıldı adı değiştirildi! Opel tamamen elektrikli oluyor!

2023 Opel Mokka Elektrik teknik özellikler.
2023 Opel Mokka Elektrik teknik özellikler.

Elektrikli Opel Mokka’nın gücü ve menzili artırıldı adı değiştirildi! Opel tamamen elektrikli oluyor! Opel Mokka Elektrik hakkında yeni teknik veriler açıklandı. Adı Opel Mokka Electric olarak değiştirilen aracın gücü arttı, performansı daha iyi geldi. 2023 Opel Mokka Elektrik menzil konusunda da daha iddialı oldu. 2023 Opel Mokka Elektrik teknik özellikler.

YOUTUBE KANALIM

Ekim ve kasım aylarında Almanya’da B-SUV segmentinde en çok satan batarya elektrikli araç olan Opel Mokka-e, yoluna ‘’Opel Mokka Elektrik’’ adıyla devam ediyor.

WLTP normuna göre 403 kilometreye varan menzil, bugüne kadar sunulan menzile kıyasla yüzde 23 daha fazla olması anlamına geliyor. Dolayısıyla ister şehir içi olsun, isterse de uzun yolculuklar günlük kullanıma uygun ve çok yönlü bir elektrikli sürüş keyfi sunuyor. Enerji, yeni 54 kWsa lityum-iyon bataryada depolanıyor. Mühendisler, batarya verimliliğine büyük önem verdiler. Böylece kompakt batarya boyutuyla örnek bir sürüş menzilini kullanıcılara sundular.

Togg Kompakt SUV satın almayı planlıyorsanız bu uygulamayı telefonunuza indirmeniz gerekiyor!

Tüm tamamen elektrikli Opel modellerinde olduğu gibi, Mokka Elektrik’in 54 kWsa kapasiteli bataryası gövde altında yer alıyor. Böylece yolcu veya bagaj alanından ödün vermek gerekmiyor. Otomobilin ağırlık merkezini aşağıya çeken batarya yerleşimi sayesinde Mokka Elektrik, mükemmel yol tutuş özellikleri sunarken güvenlik ve sürüş keyfini de artıyor. 115 kW/156 hp güç ve gaz pedalına ilk dokunma anından itibaren kullanıma sunulan 260 Nm tork ile Mokka Elektrik, hızlı bir ivmelenme sağlıyor. En güncel veriye göre 9 saniyede 0’dan 100 km/s hıza ulaşıyor. Maksimum hızı ise elektronik olarak 150 km/s ile sınırlandırılmış durumda.

Opel, 2024 yılına kadar her modelinin bir elektrikli versiyonunu piyasaya sunacak ve 2028 yılına kadar Opel, Avrupa’da tamamen elektrikli bir marka haline gelecek.

TOGG TESTİMİN BAĞLANTI LİNKİ

Araba Habercisi Ocak 2023 Sayısını Nerelerden Okurum? Tüm sayıları nerelerden okurum?

Araba Habercisi Dergisi’nin Ocak 2023 sayısı çıktı. 1992 yılından beri otomotiv gazetecisi olan Murat Tosun’un yönetiminde hazırlanan dergi nerelerden okunabiliyor?

Araba Habercisi Dergisi 47. sayısıyla karşınızda. Araba Dergileri arasında 47. sayısına ulaşan Araba Habercisi Dergisi’ni nerelerde okuyabilirsiniz.

Araba Habercisi Dergisi’ni Türk Telekom üzerinden okumak isteyenlerse Türk Telekom e dergi uygulamasını indirerek okuyabilir. Türk Telekom e dergi uygulaması hem App Store hem de Google Play üzerinden indirilebiliyor.

Google Play ya da App Store’dan Turkcell Dergilik uygulamasını indirerek okuyabilirsiniz. Ben uygulama indirmek istemiyorum diyorsanız Turkcell Dergilik web sitesi üzerinden de okuyabilirsiniz.

Dergimiz ayrıca dünyanın en büyük dijital dergi platformu Magzter üzerinden de yayınlanıyor. Uluslararası dergi platformu Magzter’e web sitesi ya da Google Play ve App Store’dan Magzter uygulamasını indirerek ulaşabilirsiniz.

MSE Medya Dergi Grubu Ailesi’nin bir üyesi olan Araba Habercisi Dergisi dergi çıkarmanın zor olduğu bu dönemde 47. sayısını görme başarısını göstererek benim için haklı gururlardan biri oldu.

2023 Opel Mokka Elektrik teknik özellikler.

2023 Opel Mokka Elektrik teknik özellikler.

2023 Opel Mokka Elektrik teknik özellikler.