İkinci çeyrekte satışa sunulacak olan Jeep Avenger’a piyango vurdu! Daha uygun bir fiyata gelecek!

2023 Jeep Avenger fiyat listesi.
2023 Jeep Avenger fiyat listesi.

İkinci çeyrekte satışa sunulacak olan Jeep Avenger’a piyango vurdu! Çok daha uygun bir fiyata gelecek! 2023 Jeep Avenger fiyat listesi.

YOUTUBE KANALIM

En başından itibaren tam bir “Jeep” olarak tasarlanan ve geliştirilen Avenger, kompakt boyutlara Jeep DNA’sını taşırken; tasarım, tarz, işlevsellik ve gelişmiş teknolojik niteliklerle müşterilerin gereksinimlerini en iyi şekilde karşılamaya hazırlanıyor.

Avrupa pazarlarına uygun kompakt boyutları ve teknolojik özellikleriyle Jeep’in tamamen elektrikli araçlar ürün gamına öncülük eden Avenger aynı zamanda Jeep’in dünyada sıfır emisyonlu lider SUV markası olma yolundaki, küresel elektrifikasyon stratejisinin de önemli bir adımını temsil ediyor.

Jeep Avenger, yeni bir elektrikli motor ile yeni bir bataryayı birleştiren yeni nesil 400 Volt elektrikli güç-aktarma sistemi ile donatılıyor. Hızlı şarj noktalarında DC 100 kW Mod 4 kablo ile 30 km sürüş menzili için sadece 3 dakika şarj yeterli oluyor. Ayrıca, bataryalar yüzde 20’den yüzde 80’e yalnızca 24 dakikalık bir sürede şarj oluyor.

Avenger’ın kalbinde bulunan ikinci nesil 400 Volt elektrikli güç-aktarma sistemi, Stellantis ve Nidec Leroy-Somer Holding arasındaki ortak girişim olan Emotors tarafından sunuluyor. 156 HP’ye karşılık gelen 115 kW güç ve 260 Nm tork üretiyor.

Avanger’daki yine Stellantis tarafından üretilen yeni 54 kWh kapasiteli batarya, yüksek enerji yoğunluğu ile nominal ve kullanılabilir enerji arasında başarılı bir oran sunuyor. NMC 811 Lityum-İyon kimyasını kullanan batarya 17 modül ve 102 hücreden oluşuyor. Şehir döngüsünde 550 km ve WLTP döngüsünde ise 400 km menzil sağlıyor.

2024 yılına kadar Jeep ürün gamında yer alan ve en çok satan model olmasını beklenen Jeep Avenger, Türkiye’de 2023’ün ikinci çeyreğinde buluşacak (Nisan-Haziran arası).

Jeep Avenger Türkiye’de satışa sunulmadan ÖTV matrahlarında yapılan düzenleme ona yaradı. Avrupa’da üretilen Avenger, yüzde 40 ÖTV dilimi yerine yüzde 10 ÖTV diliminde yer alarak Türkiye’de satılacak.

Örneğin 40 bin Euro vergisiz fiyatı olan Avenger (yaklaşık 800 bin TL) yüzde 40 yerine yüzde 10 ÖTV dilimine girecek. Böylelikle fiyatı 1.320.000  TL yerine, 1.030.000 TL olacak.

Bu fiyata bulunur mu bilmiyorum. Ama markanın açıklayacağı fiyat bu şekilde değişecek.

TOGG TESTİMİ İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Araba Habercisi Şubat 2023 Sayısını Nerelerden Okurum? Tüm sayıları nerelerden okurum?

Araba Habercisi Dergisi’nin Şubat 2023 sayısı çıktı. 1992 yılından beri otomotiv gazetecisi olan Murat Tosun’un yönetiminde hazırlanan dergi nerelerden okunabiliyor? Dergi bu ay 5. Yıl Sayısı ile karşınızda.

Araba Habercisi Dergisi 48. sayısıyla karşınızda. Araba Dergileri arasında 48. sayısına ulaşan Araba Habercisi Dergisi’ni nerelerde okuyabilirsiniz. Şubat 2023 sayımızla birlikte dergimizi web sitemizden de ücretsiz olarak indirerek okuyabilirsiniz.

Google Play ya da App Store’dan Turkcell Dergilik uygulamasını indirerek okuyabilirsiniz. Ben uygulama indirmek istemiyorum diyorsanız Turkcell Dergilik web sitesi üzerinden de okuyabilirsiniz.

Dergimiz ayrıca dünyanın en büyük dijital dergi platformu Magzter üzerinden de yayınlanıyor. Uluslararası dergi platformu Magzter’e web sitesi ya da Google Play ve App Store’dan Magzter uygulamasını indirerek ulaşabilirsiniz.

MSE Medya Dergi Grubu Ailesi’nin bir üyesi olan Araba Habercisi Dergisi dergi çıkarmanın zor olduğu bu dönemde 48. sayısını görme başarısını göstererek benim için haklı gururlardan biri oldu.

Araba Habercisi Dergisi Şubat 2023 sayısı indir!

2023 Jeep Avenger fiyat listesi.

2023 Jeep Avenger fiyat listesi

2023 Jeep Avenger fiyat listesi.