Toyota Yaris Cross SUV gelecek hafta Türkiye’de satışa sunuluyor! Kaç paraya satışa sunulabilir?

2022 Toyota Yaris Cross fiyatı.
2022 Toyota Yaris Cross fiyatı.

Toyota Yaris Cross SUV gelecek hafta Türkiye’de satışa sunuluyor! Fiyat tahmini yapmak zor ama yaptım! 2022 Toyota Yaris Cross fiyatı.

Instagram Hesabım

Toyota’nın yeni SUV modeli Yaris Cross, üç silindirli 1.5 litre hibrit ve 1.5 litre benzinli motor seçenekleriyle tercih edilebilecek. Toyota’nın dördüncü nesil hibrit teknolojisine sahip olan Yaris Cross yüksek verimlilik ve yüksek performansı bir arada sunacak. Yaris Cross’un hibrit versiyonu 116 HP güç ile birlikte WLTP çevrimine göre 4.4-5.0 lt/100 km yakıt tüketimi ve 100-114 g/km CO2 emisyon gerçekleştiriyor. 1.5 litre benzinli motorla da sunulacak Yaris Cross, CVT şanzıman veya altı ileri manuel şanzımanla eşleştirilebilecek. Üç silindirli benzinli motorun maksimum gücü 125 HP ve maksimum torku 153 Nm olacak.

Yaris Cross etkileyici ve kompakt tasarımının ardında konforlu ve büyük bir yaşam alanı da sunuyor. Aracın içerisindeki teknolojik kabin, her şeye kolay ulaşılacak şekilde tasarlandı. Sürüş modu seçim düğmeleri ve dört çeker sürüş modu dahil olmak üzere tüm bu kontroller vites kolunun hemen önüne konumlandırılarak pratik bir kullanım hedeflendi. Yüksek oturma pozisyonu sürücüye daha iyi bir görüş açısı sağlarken koltuk ve direksiyon tasarımı, konfor ve araç ile güçlü bir bağlantı oluşturacak şekilde yapıldı. Bununla birlikte 18 inç büyüklüğe kadar tercih edilebilen jantlar ise aracın güçlü SUV duruşunun altını çiziyor.

En ucuz elektrikli otomobil olan Dacia Spring ne zaman satışa sunulacak? İşte merakla beklenen tarih!

Yaris Cross, Yaris hatchback ile karşılaştırıldığında 1,595 mm ile 95 mm daha yüksek, 1,765 mm ile 20 mm daha geniş ve 4,180 mm ile 240 mm daha uzun ölçülere sahip. 2,560 mm ile aynı aks aralığına sahip yeni model, 170 mm ile 25 mm daha fazla sürüş yüksekliği sayesinde eşsiz SUV görünümünü daha ileriye taşıyor. Koltuklar normal konumundayken 397 litre bagaj hacmine sahip Yaris Cross, arka koltuklar katlandığında 1,097 litre hacim sunuyor.

Yeni Toyota Cross Türkiye’de gelecek haftadan itibaren satışa sunulacak. Örnek olması açısından bu aracın Almanya fiyatlarına baktım. Toyota Yaris Cross modelinin başlangıç fiyatı Almanya’da KDV dahil 24 bin Euro olarak açıklanıyor. Almanya’da yüzde 19 KDV uygulanıyor. Bunu çıkardığım zaman aracın vergisiz fiyatı 19 bin 440 Euro oluyor. Bugünün kuruyla 350 bin TL fiyat karşıma çıkıyor. Yüzde 80 ÖTV ve yüzde 18 KDV eklediğim zaman aracın başlangıç fiyatı 740 bin TL gibi oluyor. B SUV modellerin günün fiyatlarına baktığım zaman Toyota Yaris Cross iyi bir fiyata gelecek gibi görünüyor. Elbette bu yorumum günün fiyat şartlarına göre.

Sıfır kilometre otomobillerde ÖTV nasıl hesaplanıyor? ÖTV matrah düzenlemesi hangilerini değiştirebilir?

Araba Habercisi Haziran 2022 Sayısını Nerelerden Okurum? Tüm sayıları nerelerden okurum?

Araba Habercisi Dergisi’nin Haziran 2022 sayısı çıktı. 1992 yılından beri otomotiv gazetecisi olan Murat Tosun’un yönetiminde hazırlanan dergi nerelerden okunabiliyor?

Araba Habercisi Dergisi 41. sayısıyla karşınızda. Araba Dergileri arasında 41. sayısına ulaşan Araba Habercisi Dergisi’ni nerelerde okuyabilirsiniz.

Google Play ya da App Store’dan Turkcell Dergilik uygulamasını indirerek okuyabilirsiniz. Ben uygulama indirmek istemiyorum diyorsanız Turkcell Dergilik web sitesi üzerinden de okuyabilirsiniz.

Araba Habercisi Dergisi’ni Türk Telekom üzerinden okumak isteyenlerse Türk Telekom e dergi uygulamasını indirerek okuyabilir. Türk Telekom e dergi uygulaması hem App Store hem de Google Play üzerinden indirilebiliyor.

Dergimiz ayrıca dünyanın en büyük dijital dergi platformu Magzter üzerinden de yayınlanıyor. Uluslararası dergi platformu Magzter’e web sitesi ya da Google Play ve App Store’dan Magzter uygulamasını indirerek ulaşabilirsiniz.

2022 Toyota Yaris Cross fiyatı.

2022 Toyota Yaris Cross fiyatı

2022 Toyota Yaris Cross fiyatı