Bizim buralarda satışa çıkmayan Renault Arkana Coupe SUV tasarımında elektriği vurgulamaya başladı!

2022 Renault Arkana Coupe SUV.
2022 Renault Arkana Coupe SUV.

Renault Arkana Coupe SUV tasarımında elektriği vurgulamaya başladı! Yeni donanım seviyeleri neler? 2022 Renault Arkana Coupe SUV.

Instagram Hesabım

Yüksek hacimli bir üreticiden çıkan ilk Coupe SUV olan Yeni Renault Arkana, şık, ferah, sportif, teknolojik ve konforlu kimliğiyle alışılagelmişin dışına çıkıyor. Enerji verimliliği ve daha düşük CO2 emisyonu ile sınırları zorlayan modele, yeni E-TECH 145 hibritin yanı sıra 12V mikro hibrit 1.3 TCe 160 benzinli motor seçenekleri yer alıyor. Geçtiğimiz Mart ayında Avrupa lansmanı gerçekleştirilen Yeni Renault Arkana, şimdi E-TECH 145 hibrit motor ile maksimum sürüş keyfi sunuyor. Modelin 1.2 kWh 230 V batarya ile donatılmış tam hibrit çözümü, fişe takmayı gerektirmeksizin elektrik enerjisinin tüm avantajlarını sağlıyor.

Tasarım, genişlik ve teknolojiden ödün vermeyen SUV-coupe modelinin direksiyonunda tamamen elektrikli modda WLTP standartlarında şehirdeki sürüş süresinin yüzde 80’ine ulaşılabilirken, sessizlik ve konfor hissi dikkat çekiyor. Kullanım koşullarına bağlı olarak, tam elektrikli sürüş modu menzili 3 km’yi bulabiliyor. Doğrudan Formula 1 araçlarından uyarlanan devrim niteliği taşıyan E-TECH teknolojisi ve özellikle geleneksel bir SUV araçtan yüzde 25 daha verimli olan 0,72’lik SCX gibi otomobil aerodinamiğindeki inovasyonlar sayesinde, Yeni Renault Arkana E-TECH Hibrit yalnızca 4,8 l/100 km tüketim ve 108 g CO2/km emisyona sahip.

Renault Arkana, artık her biri kendi ayırt edici karakterine sahip Evolution, Techno, RS Line ve E-Tech adı verilen donanım seçenekleri sunmaya başladı. Özellikle E-Tech seçeneği elektrik gücünü vurgulamak için altın görünümlü tasarım detaylarıyla donatıldı.

Türkiye’de ne zaman satılacağıyla ilgili bir bilgi bulunmuyor. Ancak kompakt SUV sınıfında Renault’nun sonbaharda satılmaya başlayacak Austral modeline önem verecek gibi görünüyor. Renault Arkana modelinin İngiltere fiyatı 26 bin Sterlinden başlıyor.

Yeni Peugeot 308 Türkiye’de ne zaman satılacak? Peugeot Türkiye tarafından tanıtımlar başladı!

Araba Habercisi Yaz Sayısını Nerelerden Okurum? Tüm sayıları nerelerden okurum?

Araba Habercisi Dergisi’nin Yaz 2022 sayısı çıktı. 1992 yılından beri otomotiv gazetecisi olan Murat Tosun’un yönetiminde hazırlanan dergi nerelerden okunabiliyor?

Araba Habercisi Dergisi 42. sayısıyla karşınızda. Araba Dergileri arasında 42. sayısına ulaşan Araba Habercisi Dergisi’ni nerelerde okuyabilirsiniz.

Google Play ya da App Store’dan Turkcell Dergilik uygulamasını indirerek okuyabilirsiniz. Ben uygulama indirmek istemiyorum diyorsanız Turkcell Dergilik web sitesi üzerinden de okuyabilirsiniz.

Araba Habercisi Dergisi’ni Türk Telekom üzerinden okumak isteyenlerse Türk Telekom e dergi uygulamasını indirerek okuyabilir. Türk Telekom e dergi uygulaması hem App Store hem de Google Play üzerinden indirilebiliyor.

Dergimiz ayrıca dünyanın en büyük dijital dergi platformu Magzter üzerinden de yayınlanıyor. Uluslararası dergi platformu Magzter’e web sitesi ya da Google Play ve App Store’dan Magzter uygulamasını indirerek ulaşabilirsiniz.

2022 Renault Arkana Coupe SUV.

2022 Renault Arkana Coupe SUV

2022 Renault Arkana Coupe SUV.