Rusya-Ukrayna Savaşı’nın otomotivde araç başı üretim maliyetlerini tekrar artıracağını öngörüyorlar!

2022 Otomobil Fiyatları Rusya Ukrayna.
MOTOR AŞİN CEO'su Saim Aşçı

Rusya-Ukrayna Savaşı’nın otomotivde araç başı üretim maliyetlerini tekrar artıracağını öngörüyorlar! 2022 Otomobil Fiyatları Rusya Ukrayna.

Instagram Hesabım

Geçtiğimiz yıl 50’inci yaşını kutlayan ve 200’den fazla premium yedek parça markasının ana distribütörlüğünü yapan MOTOR AŞİN, Rusya-Ukrayna Savaşı’nın otomotiv sektöründe küresel çapta yaşanan problemleri derinleştireceğine dikkat çekti.

Global otomotiv endüstrisi çip krizi, yüksek lojistik maliyetleri ve parça bulunabilirliği ile boğuşurken, otomotivdeki küresel hammadde ihtiyacının yüzde 40’ını Rusya’nın karşıladığını ifade eden MOTOR AŞİN CEO’su Saim Aşçı, “ABD ve Avrupa ülkeleri, Ukrayna ve Rusya’dan tedarik ettiği kritik hammaddeleri ve komponentleri alternatif pazarlardan tedarik ederek üretimi regüle edebilir. Fakat bu durum sebebiyle araç başı üretim maliyetlerinin tekrar artacağını öngörüyoruz; iç pazar dahil otomotiv üretiminde ve tedarik sanayinde daralma ile karşı karşıya kalabiliriz.” dedi.

Honda Civic Sedan Mart 2022 fiyat listesi açıklandı! Şubat ayına göre Civic fiyatları ne kadar zamlandı?

Çip üretiminde gerekli olan hammaddelerde Rusya aktif rol oynuyor!
“Otomotivde kullanılan nikelin tedarikinde dünyada üçüncü sırada yer alan Rusya, paladyumun da yüzde 40’ını tek başına karşılıyor” diyen Saim Aşçı, “Ek olarak çip üretiminde kullanılan neon ve C4F6 (hekzaflorobütadien) gazlarının tedarikinde Rusya, Ukrayna ile birlikte en önemli tedarikçisi konumunda. ABD’nin yılda 8 milyon tondan fazla neon ve C4F6 türü gaz tükettiğini ve Ukrayna’dan ithal ettiğini de hatırlatmak istiyoruz.” açıklamasını yaptı.

2022 model Ford Fiesta’nın ilk teslimatları 2022 ilk çeyrekte yapılacak! İşte önemli değişimleri!

Araba Habercisi Mart 2022 Sayısını Nerelerden Okurum? Tüm sayıları nerelerden okurum?

Araba Habercisi Dergisi’nin Mart 2022 sayısı çıktı. 1992 yılından beri otomotiv gazetecisi olan Murat Tosun’un yönetiminde hazırlanan dergi nerelerden okunabiliyor?

Araba Habercisi Dergisi 38. sayısıyla karşınızda. Araba Dergileri arasında 38. sayısına ulaşan Araba Habercisi Dergisi’ni nerelerde okuyabilirsiniz.

Google Play ya da App Store’dan Turkcell Dergilik uygulamasını indirerek okuyabilirsiniz. Ben uygulama indirmek istemiyorum diyorsanız Turkcell Dergilik web sitesi üzerinden de okuyabilirsiniz.

Araba Habercisi Dergisi’ni Türk Telekom üzerinden okumak isteyenlerse Türk Telekom e dergi uygulamasını indirerek okuyabilir. Türk Telekom e dergi uygulaması hem App Store hem de Google Play üzerinden indirilebiliyor.

Araba Habercisi Dergisi Mart 2022 sayısı ayrıca diğer tüm sayılarıyla birlikte Dijital basın dergilikte.

2022 Otomobil Fiyatları Rusya Ukrayna.

2022 Otomobil Fiyatları Rusya Ukrayna
MOTOR AŞİN CEO’su Saim Aşçı

2022 Otomobil Fiyatları Rusya Ukrayna