2022 Kia Sportage Türkiye’de ne zaman satılmaya başlıyor? Yeni Kia Sportage tahmini kaç para olur?

2022 Kia Sportage fiyat listesi
2022 Kia Sportage fiyat listesi

2022 Kia Sportage Türkiye’de ne zaman satılmaya başlıyor? Yeni Kia Sportage tahmini kaç para olur? 2022 Kia Sportage fiyat listesi.

Instagram Hesabım

Global Tasarım Merkezi Başkanı Karim Habib, yeni Sportage için “SUV sınıfında farklı bir seviyeye geçmek istedik” diyor. İddialı bir şekilde yenilenen Kia Sportage Türkiye’de Mart ayında satışa sunulacak ve iddialı bir değişim geçiren araçla ilgili daha fazla bilgi çok yakında açıklanacak.

Ancak şimdilik bildiklerim şu şekilde: 2022 Kia Sportage Türkiye’de Mart ayından itibaren benzinli motor seçeneğiyle satışa sunulacak. Nisan ayındaysa dizel otomatik seçeneği satışa sunulacak. Son yılların gözdesi hibrit seçeneğiyse yılın ikinci yarısından itibaren satışa çıkacak.

Hyundai Tucson modelinin benzinli ve dizel motorunun fiyatlarıyla aynı olacaktır. 14 Şubat tarihinde Hyundai Tucson modelinin fiyatına baktığım zaman benzinli 180 beygirlik versiyonun en ucuz 584 bin TL, dizel otomatik versiyonun en ucuz 667 bin TL olduğunu görüyorum. Yeni Sportage bu fiyatlara çok benzer olacaktır.

Yeni Kia Sportage modelinin boyutları 2.755 mm dingil mesafesi, 1.865 mm genişlik, 4.660 mm uzunluk ve 1.660 mm yükseklik şeklinde açıklandı. 2021 Sportage modelinde ikinci sıradaki yolcular için 1.050 mm diz mesafesi ve 1.000 mm baş mesafesi sunulurken, bagaj hacmi 637 litre olarak açıklandı. Araçta Harman Kardon premium ses sistemi de kullanılıyor.

Engelli raporuyla hangi otomatik şanzımanlı araçlar satın alınabiliyor? Liste Şubat ayında da azaldı!

Araçta görev yapan ve bizi yakından ilgilendiren motor seçeneğiyse 1,6 litrelik TGDI ünite. Bu motor seçeneği 180 beygir güç üretiyor. Bu motor seçeneği 7 ileri oranlı çift kavramalı otomatik şanzımanla (7DCT) ile eşleştirilirken, 6 vitesli manuel şanzıman da istendiği zaman satın alınabiliyor. Yeni Kia Sportage hibrit (HEV) ve plug-in hibrit (PHEV) modellerini de kullanacak. Elbette dizel otomatik seçeneğinin bulunacak olması da Türkiye pazarı için çok iyi bir haber. 136 HP güç üreten dizel motor seçeneğiyle birlikte 4×4 seçeneğinin olup olmayacağını çok yakında öğreniriz.

Yeni Kia Sportage modelinin gösterilmesiyle birlikte sosyal medya hesaplarından gelen yorumları tek tek okudum. Ortak fikir şu şekilde oluştu: 2021 Kia Sportage tasarım özellikleri konusunda iddialı olan rakiplerini çok rahat bir şekilde geride bırakır. Yaptığım güçlü rakiplerine karşı anketlerde de Kia Sportage üstünlüğünün olması en çok dikkatimi çeken detaylardan oldu. Açık bir şekilde söylemem gerekirse bu yeni tasarım anlayışını ben de çok sevdim.

İşte akaryakıt zammının ardından Benzin, Motorin ve Otogaz LPG’nin yeni fiyatları! LPG yeniden lider!

Araba Habercisi Şubat 2022 Sayısını Nerelerden Okurum? Tüm sayıları nerelerden okurum?

Araba Habercisi Dergisi’nin Şubat 2022 sayısı çıktı. 1992 yılından beri otomotiv gazetecisi olan Murat Tosun’un yönetiminde hazırlanan dergi nerelerden okunabiliyor?

Araba Habercisi Dergisi 37. sayısıyla karşınızda. Araba Dergileri arasında 37. sayısına ulaşan Araba Habercisi Dergisi’ni nerelerde okuyabilirsiniz.

Google Play ya da App Store’dan Turkcell Dergilik uygulamasını indirerek okuyabilirsiniz. Ben uygulama indirmek istemiyorum diyorsanız Turkcell Dergilik web sitesi üzerinden de okuyabilirsiniz.

Araba Habercisi Dergisi’ni Türk Telekom üzerinden okumak isteyenlerse Türk Telekom e dergi uygulamasını indirerek okuyabilir. Türk Telekom e dergi uygulaması hem App Store hem de Google Play üzerinden indirilebiliyor.

Araba Habercisi Dergisi Şubat 2022 sayısı ayrıca diğer tüm sayılarıyla birlikte Dijital basın dergilikte.

2022 Kia Sportage fiyat listesi.

2022 Kia Sportage fiyat listesi

2022 Kia Sportage fiyat listesi

Şimdilik bildiklerim şu şekilde: 2022 Kia Sportage Türkiye’de Mart ayından itibaren benzinli motor seçeneğiyle satışa sunulacak. Nisan ayındaysa dizel otomatik seçeneği satışa sunulacak. Son yılların gözdesi hibrit seçeneğiyse yılın ikinci yarısından itibaren satışa çıkacak.

2022 Kia Sportage fiyat listesi