Continental’in yeni yaz lastikleri tanıtıldı! Continental SportContact 7 ve UltraContact modellerini test ettim!

2022 Continental Yaz Lastikleri Testi
2022 Continental Yaz Lastikleri Testi

Continental’in yeni yaz lastikleri tanıtıldı. Dalaman’da Continental SportContact 7 ve UltraContact modellerini test ettim! 2022 Continental Yaz Lastikleri Testi.

Instagram Hesabım

Continental’in yeni yaz lastikleri tanıtıldı. Dalaman’da Continental SportContact 7 ve UltraContact modellerini test ettim. İşte Continental Yaz Lastikleri Lansmanından önemli bilgiler.

Teknoloji şirketi ve premium lastik üreticisi Continental, ileri teknoloji ve Alman mühendisliği ile geliştirdiği iki yeni yaz lastiğinin lansmanını yaptı. Continental’in yeni spor lastiği SportContact 7 yüksek performanslı lastik segmentinde farklı boyut ve ağırlıktaki araçlar için özel olarak tasarlanan ilk lastik olarak öne çıkıyor. Yeni UltraContact desenemizde dalgaların yoğunluğunu ve sertliğini azaltan dalga kıranlardan esinlenen gürültü kırıcılar, gürültü dalgasının emisyonunu azaltmak üzere tasarlanmıştır. Sırt kanallarına yerleştirilen dalga kırıcılar sayesinde su tahliyesini engellemeden gürültü emisyonunu azaltmasıyla fark yaratıyor.
Dalga kırıcılar sayesinde gürültüyü azaltıyor
Continental lastik mühendislerinin UltraContact için özel olarak tasarladığı sırt bölgesi, aşınmayı azaltarak lastiğin ömrünü uzatıyor. Sağlam sırt olukları ile birleşen yüksek sayıda kılcal kanal, su tahliyesini hızlandırarak yağışlı havalarda kısa fren mesafelerini garanti ediyor. UltraContact’In sırt kuşakları arasındaki kanallara yerleştirilen dalga kırıcılar su tahliyesini engellemeden gürültü emisyonunu azaltıyor. Bu eğimli kılcal kanal konsepti, su tahliyesini hızlandırarak yağışlı havalarda kısa fren mesafelerini de garanti ediyor.
Yeni tasarlanan yanak bölgesi de gelecek nesil Continental lastiklerinin yeni dört kesitli tasarımını ilk kez sergiliyor. Ürün adının sırt kanallarından da görülebilmesi ise lastiğin bir diğer yeni özelliği. Bu modeli yaklaşık 50 kilometre boyunca kullandım. Sessizlik konusuna özellikle takıntısı olanlar varsa bu lastiği kesinlikle listelerine almalı. Lastik gürültüsü yok denecek gibi bir seviyeye ulaşmış.

Oto Ekspertiz konusunda artık başka yere gitmem! Nedenini röportajı okudukça sizler de anlayacaksınız!

Şimdiden test şampiyonu
Yeni SportContact 7 ise üç yeni teknik detayıyla öne çıkıyor. Adaptif sırt tasarımı kuru ve ıslak yollara uyum sağlarken, boyuta özel sırt tasarımı ile her araçta maksimum sürüş keyfi sunuyor. Ayrıca her türlü yol koşulunda maksimum kavrama sağlayan BlackChili teknolojisine sahip sırt bileşimi, asimetrik profiline göre uyarlandı. Continental‘in lastik performans standartlarını yeniden tanımlamak ve yeni amiral gemisi olan lastiğinin sürüş özelliklerine yüksek düzeyde güvenlik katmak için geliştirdiği SportContact 7, katıldığı ilk test olan Tyre Reviews 2022 Ultra Yüksek Performans testinden de galibiyetle döndü. SportContact 7, kısa bir süre önce Ford Puma, Maserati Ghibli, Levante ve Quattroporte için orijinal ekipman onayı da aldı.
Yeni SportContact 7, yüksek performanslı lastik segmentinde her bir araç tipi için özel olarak tasarlanmış ilk lastik olarak öne çıkıyor. Continental’in önceki popüler deseni ile kıyaslandığında, yeni SportContact 7‘nin kilometre performansında yüzde 17, yarış pistindeki performansında yüzde 10, ıslak zeminde frenleme mesafesinde yüzde 8 ve kuru fren mesafesinde yüzde 6 daha iyi sonuçlar elde edildi.

Bu lastiği Porsche 911 Carrera 4S modelini kullanarak test ettim. Performans lastikleri konusunda her zaman ilk sıralara aldığım Continental markası çıtayı üç dört basamak daha yukarıya taşımış.

2022 Continental Yaz Lastikleri Testi.

2022 Continental Yaz Lastikleri Testi