Elektrikli şehir aracı Citroen Ami Türkiye’de ne zaman satılacak? İptal edildi söylentileri hızla yayıldı!

2022 Citroen Ami fiyat listesi.
2022 Citroen Ami fiyat listesi.

Elektrikli şehir aracı Citroen Ami Türkiye’de ne zaman satılacak? İptal edildi söylentileri çıktı! 2022 Citroen Ami fiyat listesi.

Instagram Hesabım

Citroen Türkiye tarafından düzenlenen basın toplantısıyla gazetecilerle buluşan Citroen Ami Türkiye’de Mart ayından itibaren satışa sunulacaktı. Ancak konuşulan dedikodular bu modelin Türkiye’de satışının ertelendiği ya da iptal olduğu yönünde.

Bu nedenle fiyat tahmini yapmak zor ama 150 bin TL gibi bir etikete sahip olacak gibi görünüyordu. Sarı sayfadaysa 200 bin TL ilanlarının görüldüğü iddia edilmişti. Aracı kullanmak için B1 ehliyeti gerekecek. B1 ehliyeti 16 yaşını doldurmuş kişiler tarafından alınabiliyor. Bakalım, sanırım yakında Citroen Türkiye tarafından bu araçla ilgili bilgi paylaşımı yapılır.

Citroen Ami adı verilen bu araç filmlerden fırlamış gibi görünüyor. Geleceğin mobilitesine sunduklarıyla son derece uygun bir araç. Citroen, bu modeli toplu taşıma araçlarına (otobüs, tramvay, metro) ve diğer bireysel, iki tekerlekli bisiklet ve scooter gibi ulaşım araçlarına alternatif olarak tasarlamış.

2500 mm uzunluğundaki, 1500 mm yüksekliğindeki bu aracın çok önemli bir kullanım kolaylığı sağlayacağı kesin. Özellikle bu tip kiralık araçların oldukça fazla olacağı gelecek için ideal.

Hatta Citroen Ami memleketi Fransa’da 14 yaşından itibaren ehliyetsiz olarak kullanılabiliyor. Bildik ev prizinden 3 saatte bataryasının yüzde 100’ü dolduruluyor. İki kişilik oturma kapasitesine sahip olan Citroen Ami Fransa’da 6000 Euro etiketle satılıyor. Ülkemizde de ÖTV’si olmayacağı için (kesin değil) uygun bir fiyat etiketiyle satışa sunulacak modellerden biri olacaktı. Ancak konuşulan iddialar satışa sunulmasının iptal edildiği yönünde.

Bu haber elektrikli Dacia Spring satın almak isteyenleri üzecek! En ucuz elektriklinin geliş tarihi değişti!

Citroen Ami One Yüzde 100 elektrikli bir araç. Son hızı 45 km/s olarak açıklanan bu enteresan aracın menzilinin 75 km olduğu belirtiliyor.

Uzunluk: 2.50 m

Genişlik: 1.50 m

Yükseklik: 1.50 m

Dönüş Çapı: 8 m

Ağırlık: 425 kg

Son hız: 45 km/s

Menzil: 75 km

Hibrit Fiat Egea kaç para olur? Fiat Egea Hybrid fiyatını tahmin ettim! 30 Mart’ta kullanmaya gidiyorum!

Araba Habercisi Mart 2022 Sayısını Nerelerden Okurum? Tüm sayıları nerelerden okurum?

Araba Habercisi Dergisi’nin Mart 2022 sayısı çıktı. 1992 yılından beri otomotiv gazetecisi olan Murat Tosun’un yönetiminde hazırlanan dergi nerelerden okunabiliyor?

Araba Habercisi Dergisi 38. sayısıyla karşınızda. Araba Dergileri arasında 38. sayısına ulaşan Araba Habercisi Dergisi’ni nerelerde okuyabilirsiniz.

Google Play ya da App Store’dan Turkcell Dergilik uygulamasını indirerek okuyabilirsiniz. Ben uygulama indirmek istemiyorum diyorsanız Turkcell Dergilik web sitesi üzerinden de okuyabilirsiniz.

Araba Habercisi Dergisi’ni Türk Telekom üzerinden okumak isteyenlerse Türk Telekom e dergi uygulamasını indirerek okuyabilir. Türk Telekom e dergi uygulaması hem App Store hem de Google Play üzerinden indirilebiliyor.

Araba Habercisi Dergisi Mart 2022 sayısı ayrıca diğer tüm sayılarıyla birlikte Dijital basın dergilikte.

2022 Citroen Ami fiyat listesi.

2022 Citroen Ami fiyat listesi.
Citroen Ami ne zaman geliyor?

2022 Citroen Ami fiyat listesi.