BMW’nin Amiral Gemisi Yeni BMW 7 Serisi tanıtıldı! Evet, onu da büyüttüler! İşte Yeni 7 Serisi!

2022 BMW 7 Serisi tanıtıldı.
2022 BMW 7 Serisi tanıtıldı.

BMW’nin Amiral Gemisi Yeni BMW 7 Serisi tanıtıldı! Evet, onu da büyüttüler! İşte Yeni 7 Serisi! 2022 BMW 7 Serisi tanıtıldı.

Instagram Hesabım

BMW’nin amiral gemisi modeli BMW 7 Serisi yenilendi. Yeni BMW 7 Serisi sunduğu etkileyici tasarımının yanı sıra iç mekânda sahip olduğu eşsiz refah duygusunu yansıtan ögeleriyle segmentindeki dengeleri altüst ediyor. Tamamen elektrikli, hibrit ve içten yanmalı motor alternatifleriyle her kullanıcının ihtiyaçlarını karşılayan Yeni BMW 7 Serisi ilk olarak tamamen elektrikli i7 xDrive60 versiyonuyla 2022’nin son çeyreğinde Borusan Otomotiv Yetkili Satıcıları’nda yerini alacak.

BMW’nin 45 yıllık geçmişe sahip olan amiral gemisi modeli BMW 7 Serisi’nin 7. Jenerasyonu, BMW Group Dingolfing Fabrikası’nda içten yanmalı, hibrit ve tam elektrik motorlu üç versiyonuyla üretilecek. Dingolfing Fabrikası, BMW Group’un yeşil, dijital ve sürdürülebilir tesisi olarak öne çıkıyor. Tesisin bu özellikleri sayesinde üretim esnasında çevreye olan zararı azaltma adına otomobillerin parçaları ikincil materyallerden üretiliyor.

Peugeot 2008 kaç para oldu? Peugeot SUV 2008 Nisan ayında Türkiye’de kaç paraya satışa sunuluyor?

BMW’nin imzası niteliğindeki tasarım öğeleri olan dairesel farlar ve BMW böbrek ızgaralarının yeni dizaynı bu araçta da karşıma çıktı. Evet, onu da büyüttüler. Yeni BMW 7 Serisi’nde yeni nesil modele damgasını vuran sürüş dinamikleri ile seyahat konforunu arttıran unsurlar öne çıkıyor. Önceki modele göre daha az sayıda düğme ve kontrol bulunan modelde BMW Kavisli Ekranı’nın (Curved Screen) getirdiği dijitalleşme dikkat çekiyor. Direksiyon simidinin arkasında yer alan 12.3 inçlik bilgi ekranı ve 14.9 inçlik kontrol ekranı sürüş deneyimini ileri bir seviyeye taşıyor. Yeni BMW 7 Serisi’nde direksiyon simidi ve orta konsol da yeni bir tasarıma sahip. Aynı zamanda yeni bir tür kontrol ve tasarım ögesi olan BMW Interaction Bar da Yeni BMW 7 Serisi’nde görücüye çıkıyor.

Yeni BMW 7 Serisi Avrupa’da ilk etapta tamamen elektrikli BMW i7 xDrive60 versiyonuyla satışa sunulacak. WLTP normlarına göre 625 km’ye varan menzil sunan bu modeli ön ve arka aksta yer alan iki elektrik motoru hareket ettiriyor. Toplamda 544 beygir güç ve 745 Nm tork üreten Yeni BMW 7 Serisi i7 xDrive60, DC şarj istasyonunda yüzde 10’dan yüzde 80 doluluğa sadece 34 dakikada ulaşabiliyor.

Peugeot 3008 kaç para oldu? Peugeot SUV 3008 Nisan ayında Türkiye’de kaç paraya satışa sunuluyor?

Yeni BMW 7 Serisi’nin en güçlü motor seçeneklerinden biri olarak Yeni BMW M760e xDrive öne çıkıyor. Plug-in Hybrid teknolojisine sahip bu model, 571 beygir güç ve 800 Nm tork üretiyor. 2023’ün başlangıcında birçok pazarda satışa sunulması planlanan Plug-in Hybrid motorlu Yeni BMW 7 Serisi, tamamen elektrikli model gibi eDrive teknolojisinin 5. jenerasyonuna sahip. Bu teknoloji sayesinde otomobil sadece elektrikle 80 km mesafe kat edebiliyor.
740d xDrive dizel motorlu versiyon ise Yeni BMW 7 Serisi’nin alternatif motorları arasında yer alıyor. Bu 300 beygir güç çıkışına sahip olan üniteli Yeni BMW 7 Serisi modelleri 2023 yılının ilkbaharında Avrupa pazarında yerini alması bekleniyor.

Yeni BMW 7 Serisi ailesinin tamamen elektrikli en performanslı modeli BMW i7 M70 xDrive ise 660 beygir güç çıkışıyla ve 1000 Nm’den fazla torkuyla daha ileri vadede ürün gamındaki yerini alacak.

2022 BMW 7 Serisi tanıtıldı.

2022 BMW 7 Serisi tanıtıldı

2022 BMW 7 Serisi tanıtıldı