Cem Bölükbaşı’nın tarihi yolculuğu başlıyor! Seninle gurur duyuyoruz! Formula 2 sezonunu açılıyor!

2022 Bahreyn GP Cem Bölükbaşı
2022 Bahreyn GP Cem Bölükbaşı

Cem Bölükbaşı’nın tarihi yolculuğu başlıyor! Seninle gurur duyuyoruz evlat! Formula 2 sezonunu açılıyor! 2022 Bahreyn GP Cem Bölükbaşı.

Instagram Hesabım

Espordan çıkıp Formula 2 şampiyonasına yükselen dünyadaki ilk yarış pilotu olan milli sporcumuz Cem Bölükbaşı, FIA Formula 2 2022 Şampiyonası’nda ilk yarışına Bahreyn Shakir pistinde çıkıyor. Bölükbaşı, Formula 1 Dünya Şampiyonası ile aynı hafta sonu ve aynı pistlerde gerçekleşen FIA Formula 2 Şampiyonası’nda toplam 13 haftasonu, 26 yarışta ülkemizi temsil edecek.

FIA Formula 2 Şampiyonası’nda yer alan milli sporcuyu Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) da destekliyor.

Cem Bölükbaşı, 18 Mart Cuma günü Bahreyn Uluslararası pistinde saat 12:35’te ilk antrenman turlarına çıkacak. Aynı gün saat 19:25’te sıralama turları gerçekleşecek. 19 Mart Cumartesi saat 19:40’da sprint yarışı yapılacak. Bölükbaşı, 20 Mart Pazar günü saat 13:40’da ana yarışına çıkacak.

Yeni Fiat 500 bir ödül daha kazandı! İngiltere’de Yılın Otomobili jürisi onu En İyi Şehir Otomobili seçti!

Milli yarış pilotunun Formula 2 sezonunda tüm yarışları S Sport 2 ve S Sport Plus kanallarından canlı olarak takip edilebilecek.

“Tarihi yolculuk başlıyor, destekler için teşekkür ediyorum”
Cem Bölükbaşı, “Formula 2’de sezona resmen başlıyoruz. Hem ülkem hem de espordan çıkıp gerçek pistlerde yarışma hayalleri kuran diğer sporcu arkadaşlarım adına tarihi bir an olacak. Her geçen hafta performansımı artırdığım bir sezon olmasını diliyorum. Bu seviyeye gelebilmek çok güzel. Çaylak olarak yer aldığım 2022 sezonunda mümkün olduğunca çok şey öğrenip, en hızlı şekilde tecrübelenmek için elimden gelenin en iyisini yapacağım. Bu noktaya varana kadar çok güzel destekler gördüm, hayallerime destek olan herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

2022 Bahreyn GP Cem Bölükbaşı.

2022 Bahreyn GP Cem Bölükbaşı

2022 Bahreyn GP Cem Bölükbaşı